ReklamaB1 ŚO - agristarII 09.02-09.03 Mirek

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

3 miesiące temu  10.11.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

MICHELIN e.Primacy to pierwsza przyjazna dla środowiska opona MICHELIN zaprojektowana z uwzględnieniem oceny cyklu życia, czyli oddziaływania na środowisko w całym okresie eksploatacji. MICHELIN e.Primacy, w której zastosowaliśmy cały pakiet zaawansowanych technologii, zapewnia najwyższe osiągi w swojej kategorii opon w zakresie niskich oporów toczenia, dzięki czemu opona jest bardziej przyjazna dla środowiska i kieszeni użytkownika, ale także zapewnia bezpieczeństwo, przyczepność i trwałość, czyli osiągi z których słyną opony marki MICHELIN.
Scott Clark
Wiceprezes Marek Samochodowych, Sportów Motorowych oraz Regionu Ameryka Północna i Południowa. Członek Komitetu Wykonawczego Grupy Michelin

Od niemal 30 lat strategia  Michelin opiera się na ograniczaniu oddziaływania fabryk i produktów na środowisko naturalne. W 1992 r. Grupa Michelin wprowadziła na rynek pierwszą na świecie „zieloną” oponę, która cechowała się niskim oporem toczenia, co z kolei przekładało się na obniżenie zużycia paliwa przez samochody, a tym samym ograniczenie emisji CO2. Warto tu zaznaczyć, że pokonanie oporu toczenia opony pochłania 20-30% paliwa.  

W 2021 r. Michelin otwiera nowy rozdział, wprowadzając na rynek oponę MICHELIN e.Primacy o najniższych oporach toczenia w swojej kategorii

Dzięki wyjątkowo niskim oporom toczenia MICHELIN e.Primacy posiada klasę A efektywności energetycznej i klasę B przyczepności na mokrej nawierzchni. To jeden z najlepszych wyników na rynku, zważywszy, że opony klasy A oporów toczenia i klasy A lub B przyczepności na mokrej nawierzchni stanowią mniej niż 1% opon dostępnych na rynku. 

Niski opór toczenia e.Primacy w liczbach to mniejsze zużycie paliwa o ok. 0,21 l/100 km i oszczędność ok. 80 euro w całym okresie eksploatacji opony. 

Niższe zużycie paliwa przekłada się także na ograniczenie emisji CO2. Korzyść dla środowiska to 174 kg mniej dwutlenku węgla w atmosferze w całym okresie eksploatacji opony. To ilość jaką emituje pojazd z silnikiem spalinowym na dystansie  1600 km.

MICHELIN e.Primacy stanowi również zachętę do zmiany w kierunku elektromobilności oraz napędów hybrydowych. Jej wyniki dotyczące oporów toczenia poprawiają efektywność energetyczną pojazdu elektrycznego o zasięgu 400 km o około 7%, czyli dodatkowe 30 km w porównaniu do innych opon ze swojej kategorii.

Długotrwałe osiągi dotyczące hamowania 

MICHELIN e.Primacy zapewnia doskonałe osiągi od pierwszego do ostatniego kilometra. Nawet po przejechaniu dystansu 30 000 km opona z powodzeniem przechodzi europejski znormalizowany test hamowania na mokrej nawierzchni przyjęty w regulaminie nr 117 EKG ONZ i stosowany w procesie homologacji opon.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony