ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

2 miesiące temu  06.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Kumho Tire wybrał Synthos jako jednego ze swoich kluczowych partnerów w zakresie zrównoważonego rozwoju materiałów gumowych i oponiarskich. Podpisanie umowy partnerskiej przypieczętowano uroczystością w Korei Południowej.

Synthos, czołowy producent kauczuku syntetycznego na świecie, informuje o podpisaniu memorandum porozumienia z Kumho Tire, głównym południowokoreańskim producentem opon, w celu wspólnego opracowania zrównoważonych surowców do produkcji ogumienia.

Na mocy porozumienia obie organizacje przeprowadzą wspólny projekt badawczo-rozwojowy w zakresie kauczuku butadienowego na katalizatorze neodymowym z wykorzystaniem biobutadienu, jak również rozszerzą zastosowanie przyjaznego dla środowiska kauczuku syntetycznego w produkcji opon.

- Bardzo nas cieszy, że Kumho Tire wybiera właśnie nas jako jednego ze swoich kluczowych partnerów w zakresie rozwoju opon przyjaznych dla środowiska - powiedział dr Malte Wohlfahrt, Dyrektor ds. Badań i Rozwoju (Jednostka Biznesowa Kauczuki) w Synthos.

- Jesteśmy głęboko przekonani, że mamy największą szansę przyczynić się do zeroemisyjnego transportu, mogąc współ­pracować z takimi liderami branży jak Kumho Tire, który już w 2022 roku wypro­dukował opony wykonane w 55% ze zrównoważonych surowców. Obecnie odsetek ten sięga 80% – opony te zostaną wprowadzone na rynek do końca tego roku. Imponujące doświadczenie Kumho Tire w pracach nad oponami o niższym śladzie węglowym w połączeniu z rozległą wiedzą Synthos w zakresie zrównoważonego kauczuku syntetycznego umożliwi dalszą redukcję śladu węglowego i przybliży nas do wspólnego celu, jakim jest osiągnięcie neutralności węglowej do 2050 roku.

Synthos, który posiada zakłady produkcyjne w Niemczech, Czechach i Polsce, uzyskał certyfikat ISCC+ dla całego asortymentu produktów z kauczuku syntetycznego w ra­mach swoich wysiłków na rzecz wspierania producentów opon w ograniczaniu ich wpływu na środowisko. Synthos jest największym producentem kauczuku syntetycznego w Europie. Zróżnicowana gama produktów firmy i plan technologiczny zorientowany na zrównoważony rozwój obejmuje kauczuk styrenowo-butadienowy (S-SBR), emulsyjny kauczuk styrenowo-butadienowy (E-SBR), kauczuk polibutadienowy o wysokiej i niskiej zawartości cis (Nd-BR, Ni-BR i Li-BR) oraz proszek gumowy z recyklingu.

Fot. Synthos

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony