Ogumienie

Opony

TARGI

Zagraniczne

ponad rok temu  16.07.2019, ~ Bartłomiej Ryś   

Strona 1 z 1

Iris Tire, bo tak nazywa się przedsiębiorstwo, ma swoją siedzibę w Sétif, około 180 mil na wschód od Algieru. Zostało założone przez algierską grupę elektroniki użytkowej i AGD Eurl Saterex-Iris. Jest to pierwsza fabryka opon w Algierii odkąd Michelin zamknął fabrykę w stolicy tego kraju w 2013 roku.

Łączna wartość inwestycji to od około 250 do 300 milionów dolarów. Zakład jest bardzo nowoczesny, w pełni zautomatyzowany. Automatyką zajął się fiński specjalista, firma Cimcorp Oy wspomagana przez Dream Factory. Obecnie zakład posiada najlepszą technologię logistyczną dostępną na rynku. 

Rynek algierski zużywa ponad 7 milionów opon rocznie a produkty importowane są generalnie kiepskiej jakości. To dla nas szansa, aby powtórzyć sukces w innym sektorze - powiedział Yacine Guidoum, dyrektor zarządzający Saterex-Iris.

Oprócz produkcji opon lokalnych marek, by sprostać popytowi algierskiemu, będziemy eksportować około 1/3 naszej produkcji na rynki europejskie i afrykańskie. 

Nowy obiekt, największy zakład produkcji opon w Afryce, działa od wiosny 2018 roku. Do tej pory wyprodukowano 1 milion opon radialnych do samochodów osobowych (PCR) i kolejny milion do samochodów ciężarowych i autobusów. 

Jesteśmy zaszczyceni, że Iris wybrała China International Tire Expo (CITEXPO) by zademonstrować swoje nowe, wysokiej jakości produkty nie tylko chińskim dystrybutorom, ale także importerom z około 110 krajów - skomentował z zadowoleniem Sam Lai, dyrektor ds. marketingu targów CITEXPO. - To pokazało, że nasze wydarzenie jest jedną z najlepszych platform dla nowopowstających marek poszukujących szybkiego dostępu i reklamy na światowym rynku. 

Więcej na stronie www.citexpo.com.cn

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 1
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony