ReklamaB1 ŚO Geomax 10.03-10.04 Mirek

Ogumienie

Wydarzenia rynkowe

3 miesiące temu  12.12.2022, ~ Rafał Dobrowolski   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Rok temu Grupa Synthos sfinalizowała zakup od Trinseo fabryki w niemieckim Schkopau. Co udało się osiągnąć od transakcji, która obejmowała zakup nie tylko infrastruktury produkcyjnej spełniającej najsurowsze wymagania branży oponiarskiej? O tym czytamy w podsumowaniu poświęconym rozszerzeniu działalności firmy.

Zakup od Trinseo fabryki w niemieckim Schkopau to największa transakcja w historii firmy, dzięki której Synthos umocnił swoją pozycję na globalnym rynku kauczuków syntetycznych i stał się drugim co do wielkości producentem w swoim segmencie. Połączone zdolności i możliwości zakładów przyczyniły się do znacznego rozszerzenia działalności Grupy i umożliwiły wykorzystanie potencjału wynikającego z efektów synergii.

Jak czytamy w komunikacie prasowym, transakcja, która obejmowała zakup zarówno infrastruktury produkcyjnej, jak i zaplecza badawczo-rozwojowego, umożliwiła Grupie Synthos wejście na rynek z jeszcze bardziej zaawansowanym i innowacyjnym portfolio produktowym, spełniającym najsurowsze wymagania branży oponiarskiej. W szczególności szereg zaawansowanych technologicznie kauczuków SSBR, w tym funkcjonalizowanych gatunków SSBR stosowanych głównie w zaawansowanych technologicznie oponach o niskich oporach toczenia, w tym oponach do samochodów elektrycznych, umożliwia Synthos pełne zaspokojenie potrzeb klientów, co jest kluczowym czynnikiem sukcesu na globalnym rynku kauczuku syntetycznego. Dzięki połączeniu możliwości technicznych i badawczo-rozwojowych z możliwościami centrum badawczo-rozwojowego kauczuku syntetycznego w Schkopau w Niemczech, stworzono jeszcze silniejszy i bardziej innowacyjny plan technologiczny koncentrujący się na podążaniu w zielonym kierunku.

Oprócz szczególnego nacisku na opracowywanie rozwiązań o wymiernie mniejszym wpływie na środowisko Synthos jest bardzo dumny z decyzji o ponownym uruchomieniu zakładu produkcji kauczuku butadienowego w Schkopau, który był nieczynny od 2020 r. Powrót zakładu do eksploatacji planowany jest na pierwszy kwartał 2023 r.

Fot. Synthos

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony