ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Wydarzenia

TARGI

Zagraniczne

10 miesięcy temu  07.09.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Mustang Mach-E Rally jest odpowiednio wyposażony do ścigania się na odcinkach szutrowych. Na 19-calowe felgi aluminiowe założono opony Michelin CrossClimate2 w rozmiarze 235/55 R19, zapewniające większą przyczepność boczną oraz lepsze parametry na luźnych nawierzchniach.

Zaprezentowany dziś po raz pierwszy bez kamuflażu na targach IAA Mobility w Monachium, Mustang Mach-E Rally, którego przedstawiono światu na Goodwood Festival of Speed na początku tego roku, dołącza do rodziny Mustangów Mach-E i nadaje modelom elektrycznym zupełnie inny kierunek – pierwszy w historii inspirowany rajdami model elektryczny Forda przenosi swobodę i radość prowadzenia Mustanga na szutrowe drogi.

- Zaledwie rok temu był to tylko pomysł, a to, co widzicie dzisiaj, jest świadectwem pasji i wielkiej kreatywności naszego zespołu działu Model e - powiedziała Donna Dickson, główny inżynier projektu Mustang Mach-E.

- Zawsze poszukiwaliśmy nowych obszarów w których moglibyśmy zwiększać osiągi, a połączenie rajdowo zestrojonego zawieszenia, dwusilnikowego elektrycznego układu napędowego i niecodziennego wzornictwa sprawia, że Mustang Mach-E Rally okazał się zupełnie innym rodzajem wyczynowego modelu, który będzie interesował klientów goniących za innymi sportowymi doznaniami.

Mustang Mach-E Rally to rozwiązania techniczne znane z modeli elektrycznych, zastosowane w kompletnie nowej, niewykorzystanej dotąd przestrzeni, co poszerza rodzinę Mustanga Mach-E. Maszyna może pochwalić się tuningowaną wersją napędu z Mustanga Mach-E GT, wykorzystującego dwusilnikowy zespół napędowy, który zapewnia co najmniej 880 Nm momentu obrotowego i 358 kW mocy. Mustang Mach-E Rally jest wyposażony w akumulator litowo-jonowy o pojemności użytkowej 91 kWh.

Na specjalnie opracowanym zawieszeniu

Samochód porusza się na specjalnie opracowanym zawieszeniu, które zostało podniesione o 20 milimetrów w stosunku do podwozia Mustanga Mach-E GT i jest wyposażone w specjalnie dostrojone sprężyny, amortyzatory MagneRide®, i 385-milimetrowe przednie tarcze hamulcowe z lakierowanymi w kolorze czerwonym zaciskami Brembo®.

Mustang Mach-E Rally jest odpowiednio wyposażony do ścigania się na odcinkach szutrowych, na wytrzymałe, błyszczące, 19-calowe felgi aluminiowe w stylu rajdowym, nawiązujące do długiej historii modeli rajdowych Forda, założono opony Michelin CrossClimate2 w rozmiarze 235/55 R19, zapewniające większą przyczepność boczną oraz lepsze parametry na luźnych nawierzchniach.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony