ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Wydarzenia

miesiąc temu  26.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Nowa opona Pirelli została powstała dla kierowców średnich i kompaktowych samochodów poruszających się po mieście i potrzebujących bezpiecznego rozwiązania przez cały rok. Najnowszy produkt zaprojektowano za pomocą wirtualnych narzędzi.

Opona Pirelli Cinturato All Season SF3 będzie dostępna w sprzedaży od kwietnia 2024 roku, w rozmiarach od 16 do 20 cali. Nowy produkt obejmuje także wybrane rozmiary z oznaczeniem Elect, wskazującym opony dedykowane pojazdom elektrycznym, zasilanym bateryjnie (BEV) i hybryd plug-in (PHEV). Dla pojazdów o wysokim środku ciężkości takich jak SUV-y, wymagających specyficznych cech opon, Pirelli oferuje gamę Scorpion w różnych wersjach sezonowych, w tym all-season.

Cinturato All Season SF3 oferuje on wysoki poziom kontroli hamowania w różnych warunkach pogodowych. Wszystkie rozmiary dostępne w gamie uzyskały najwyższy stopień oceny A na europejskiej etykiecie w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni. Kontrola na śniegu gwarantowana jest przez oznaczenie 3PMSF, które identyfikuje opony certyfikowane do ekstremalnych warunków zimowych. Na suchych nawierzchniach Cinturato All Season SF3 zapewnia stabilność, komfort akustyczny i opór toczenia zbliżony do letniej opony. Wszechstronność opony została potwierdzona przez niezależne testy Dekra przeprowadzone w Niemczech, które określiły ją jako najlepszą w swojej klasie pod względem hamowania na suchych, mokrych i śnieżnych nawierzchniach łącznie. Nowa Cinturato została również doceniona przez certyfikacyjne organy TÜV SÜD, które przyznały jej "Znak Wydajności", dzięki jej pełnej mocy w różnych warunkach na drodze.

Doskonalsza

Opona Pirelli Cinturato All Season SF3 dziedziczy od swojego poprzednika technologię adaptacyjnego bieżnika z lamelami 3D, które zostały teraz ulepszone, aby zapewnić lepszą przyczepność na śniegu przez cały okres eksploatacji opony. W miarę zużycia opony, lamele zmieniają swoją formę z linii prostej w zygzak, zwiększając powierzchnię zdolną do zatrzymywania śniegu pomimo zmniejszenia głębokości bieżnika. Lamele mogą również otwierać się i zamykać w zależności od energii przechodzącej przez oponę - są zdolne do przejścia z konfiguracji zimowej w znacznie sztywniejszy i bardziej zwarty wzór letni, co poprawia wydajność hamowania, przyczepność i precyzję jazdy. Szersze rowki i ostrzejsze kąty w porównaniu z poprzednią generacją również przyczyniają się do poprawy osiągów na śniegu. Te cechy dodatkowo korzystnie wpływają na odprowadzanie wody, zmniejszając ryzyko aquaplaningu. Ta optymalizacja stosunku ląd-woda poprawia także komfort: cała gama opon Pirelli Cinturato All Season SF3 uzyskuje ocenę "A" lub "B" w kategorii hałasu na europejskiej etykiecie.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony