ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

ponad rok temu  21.10.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Nowa Pirelli Cinturato Winter 2 została uznana za najlepszą oponę zimową przez międzynarodowe magazyny motoryzacyjne Auto Bild i Tyre Seeker, a także otrzymała ocenę „polecana” nadaną przez specjalistyczny portal branżowy Tyre Reviews.

Magazyn Auto Bild wyselekcjonował 56 modeli opon w rozmiarze 215/55 R17 do swoich zimowych testów na 2022 rok i poddał ocenie pierwszą 20 w zróżnicowanych warunkach na zaśnieżonej, mokrej i suchej nawierzchni. Przeprowadzono testy prowadzenia, hamowania i występowania efektu aquaplaningu, a jednocześnie mierzono efektywność opon, w tym ich zużycie i stawiane opory toczenia. Cinturato Winter 2 uzyskała najwyższy łączny wynik, który został opisany jako „wzorowy”. Magazyn napisał: „Pirelli Cinturato Winter 2 wykazała się przekonującą wszechstronnością przy długich przebiegach i dobrą wydajnością, precyzyjnym prowadzeniem na mokrej nawierzchni i skutecznością przy zapobieganiu efektowi aquaplaningu”.

Brytyjski magazyn Tyre Seeker przetestował pięć modeli opon zimowych w rozmiarze 215/55 R17 na zaśnieżonej trasie przy pomocy modelu samochodu BMW serii 3. Pod koniec serii testów sprawdzających prowadzenie, hamowanie oraz przyczepność boczną, opona Cinturato Winter 2 zwyciężyła w zestawieniu dzięki zapewnieniu równowagi między osiągami, łatwością prowadzenia i odczuciami płynącymi z jazdy.

Ostatecznej oceny dokonał portal Tyre Reviews, którego specjaliści wyposażyli Volkswagena Golfa w dziewięć różnych opon dedykowanych na śnieg w rozmiarze 225/45 R17 i przetestowali je na zaśnieżonej drodze, w celu obiektywnej oceny poszczególnych parametrów. Cinturato Winter 2 okazała się zarówno wydajna, jak i bezpieczna, zdobywając najwyższe wyróżnienie portalu, który nazwał ją „oponą dającą najwięcej radości w każdych warunkach”, a także doskonale radzącą sobie na śniegu, mokrej i suchej nawierzchni.

Fot. Pirelli

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony