ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Wydarzenia

3 miesiące temu  09.01.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Pirelli zostało potwierdzone jako oryginalne wyposażenie nowego Porsche Cayenne. Najnowsza odsłona tego ikonicznego SUV-a sportowego rozszerza współpracę między Pirelli a Porsche o produkty z serii P Zero dostępne dla każdego rozmiaru koła w modelu Cayenne.

Pirelli jest obecne w modelu Cayenne od pierwszej generacji, która została wprowadzona na rynek w 2002 roku, będąc pionierem segmentu SUV-ów sportowych. Od pierwszego modelu po dzień dzisiejszy Pirelli zawsze współpracowało z producentem ze Stuttgartu, aby opracowywać opony, które podążają za ewolucją jego modeli, takich jak Cayenne S Hybrid - pierwszy hybrydowy model w gamie Porsche - a następnie Porsche Cayenne S E-Hybrid (wersja hybrydowa plug-in), aż do obecnego Cayenne Turbo E-Hybrid: najmocniejszego Cayenne, wprowadzonego obok tradycyjnego modelu po modernizacji napędu.

Teraz specjalne opony P Zero, P Zero Corsa oraz Scorpion Winter 2, zatwierdzone przez Porsche do jazdy w niskich temperaturach, zostały opracowane dla Cayenne w nowej odsłonie. Te opcje obejmują cały zakres rozmiarów kół od 20 do 22 cali. Opony Scorpion Zero All Season są również dostępne na niektórych rynkach, we wszystkich rozmiarach.

Opona Pirelli P Zero, opracowana dla nowego modelu po liftingu, spełnia wymagania dotyczące łatwości prowadzenia, precyzji kierowania, stabilności i bezpieczeństwa nawet podczas nagłych manewrów. Wszystkie rozmiary osiągnęły najwyższą ocenę na europejskiej etykiecie w szczególności pod względem hamowania na mokrej nawierzchni. Opona została zaprojektowana tak, aby wspierać wysoki moment obrotowy i obciążenia generowane przez pojazd zwłaszcza przy dużych prędkościach.

Opona Pirelli P Zero Corsa została wybrana do sportowej i torowej jazdy. Produkt ten pochodzi od opony P Zero Corsa, która pomogła Porsche Cayenne GT ustanowić rekord na torze Nürburgring Nordschleife w 2021 roku. Opona P Zero Corsa dla nowego Cayenne - podobnie jak poprzednia wersja, która przyczyniła się do rekordu - została wykonana z mieszanki bieżnika pochodzącej z motorsportu, opracowanej przez Pirelli do wyposażania najszybszych samochodów na świecie.

Najnowsza wersja Porsche Cayenne jest jednym z pierwszych pojazdów, które otrzymały dedykowaną oponę zimową Pirelli Scorpion Winter 2 zatwierdzoną na sezon zimowy, obejmującą cały zakres rozmiarów kół. Wyzwanie, przed którym stanęli inżynierowie Pirelli podczas opracowywania opon zimowych, było wymagające: zapewnienie bezpieczeństwa przy niskich temperaturach i na śniegu, przy jednoczesnym utrzymaniu bardzo wysokiej wydajności na suchych i mokrych nawierzchniach. Wszystko to przy zachowaniu tego samego sportowego DNA, którego Porsche oczekuje od opony letniej. Aby osiągnąć ten rezultat, dział badawczo-rozwojowy Pirelli stworzył specjalną zimową mieszankę, zdolną zapewnić komfort jazdy oraz rzeczywistą przyczepność w ekstremalnych warunkach.

Fot. Pirelli

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony