ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

17 dni temu  06.06.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Pirelli i BMW Group podjęły współpracę w celu wprowadzenia na rynek nowych 20-calowych opon P Zero Winter 2 do BMW serii 7, które koncentrują się na możliwościach w zakresie zasięgu z europejską etykietą oporu toczenia „klasy A”. Opona będzie dostępna od sierpnia 2024 roku.

Ten wspólny wysiłek wyznacza nowy punkt odniesienia, zwłaszcza dla opon do pojazdów całkowicie elektrycznych, oferując kierowcom wyjątkowe wrażenia z jazdy dzięki zwiększonemu zasięgowi, bezkompromisowemu komfortowi i wyjątkowym osiągom zimowym na różnych nawierzchniach

Wszystkie opony BMW Group są opracowywane specjalnie dla modeli BMW zgodnie z najwyższymi standardami jakości i technologii, a zatem otrzymują specjalny znak BMW Star-Mark jako certyfikat uznania. Gwarantuje to, że opony w modelach BMW Group spełniają rygorystyczne wymagania określone przez BMW, gwarantując optymalne osiągi i bezpieczeństwo. Jest to zgodne ze strategią Pirelli Perfect Fit, która ma na celu opracowanie konkretnych opon do samochodów, które mają zostać w nie wyposażone.

W porównaniu z oponami letnimi, opony zimowe mają wpływ na zasięg samochodu ze względu na wyższe opory toczenia z powodu ich mieszanek i wzoru bieżnika zaprojektowanego w celu zapewnienia przyczepności na zaśnieżonym i mokrym zimnym asfalcie. Opór toczenia opony opisuje siłę wymaganą do ruchu toczenia bezpośrednio wpływając na zasięg pojazdu. Nowa 20-calowa opona opracowana we współpracy z Pirelli kompensuje te wady, zwiększając zasięg do 50 km dla całkowicie elektrycznego BMW serii 7 w porównaniu ze standardową oponą zimową. Postęp technologiczny w oponie Pirelli P Zero Winter 2 można przypisać znaczącym przełomom, szczególnie w obszarach wzoru bieżnika i mieszanki bieżnika.

Ten nowy projekt Pirelli i BMW Group jest zgodny z ich celami zrównoważonego rozwoju poprzez wykorzystanie materiałów odnawialnych tam, gdzie jest to technicznie uzasadnione i zmniejszenie śladu CO2 w ich zakładach. To partnerstwo pokazuje wspólną wizję Pirelli i BMW Group w zakresie mobilności przyjaznej dla środowiska oraz ich zaangażowanie w dalsze przesuwanie granic technologii opon. Opona będzie dostępna dla BMW serii 7 od sierpnia 2024 roku. Celem jest wprowadzenie tej nowej technologii do innych przyszłych modeli BMW, począwszy od nowego BMW X3 w drugiej połowie 2024 roku.

Fot. Pirelli

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony