ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

Marketing w warsztacie

5 miesięcy temu  31.01.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Pirelli rozpoczyna rok 2024 wyposażając dwa kultowe modele Porsche w ogumienie, które przeszło testy podczas morderczych rajdów samochodów wyścigowych. Opony dedykowane samochodom klasycznym trafią na rynek jeszcze w lutym tego roku.

To partnerstwo umacnia więzi pomiędzy Pirelli a niemieckim producentem samochodów, mającymi już wspólną historię - w 1982 roku Porsche 911 było pierwszym samochodem, w którym zastosowano brandowaną oponę Pirelli.

Z Bawarii na Dakar

Ponad 7,000 kilometrów asfaltu, piasku, błota i kamieni - taki test przeszło Porsche 911 Dakar wyposażone w opony Pirelli Scorpion All Terrain Plus homologowane dla tego modelu. Samochód wyruszył z Porsche Zentrum Inntal w Raubling (Rosenheim) na południowy wschód od Monachium w Niemczech, by dotrzeć do Dakaru, stolicy Senegalu, podążając trasą Africa Eco Race. Rajd ten składał się z 12 etapów: od Nadoru w Maroku, przez Lac Rose w Dakarze, Mauretanię i Senegal. To wyjątkowy wynik dla opon Pirelli Scorpion All Terrain Plus, które, mimo homologacji do użytku drogowego, stanęły na wysokości zadania na trasie rajdu obok samochodów wyścigowych, bezpiecznie doprowadzając samochód do mety.

Wyzwanie trwało 18 dni i wymagało przebycia 7 000 kilometrów w bardzo zróżnicowanych warunkach, w tym około 1 000 kilometrów kamienistych, pustynnych dróg. Właściciel Porsche 911 Dakar - amator-pasjonat, który nie jest profesjonalnym kierowcą, najpierw pokonał autostrady Europy, a następnie drogi częściowo asfaltowe, błotne, piaszczyste i bardzo wyboiste, zmieniając alpejski klimat na pustynny, z nawet 30-stopniowymi wahaniami temperatury w ciągu 12 godzin.

Opona Pirelli Scorpion All Terrain Plus została opracowana jako oryginalne wyposażenie dla Porsche 911 Dakar w celu wsparcia wysokiej wydajności charakterystycznej dla modelu 911 i jednocześnie umożliwienia mu radzenia sobie z najtrudniejszymi warunkami terenowymi. Pirelli połączyło te cechy w jedną oponę dzięki wprowadzeniu konkretnej mieszanki gumy oraz projektu, który zoptymalizował kontakt z podłożem i wzmocnił strukturę produktu.

Stella Bianca dla Porsche dwóch historycznych modeli Porsche

Kolejny legendarny model Porsche stanął w obliczu ekstremalnych warunków z oponami Pirelli, tym razem na lodzie. Porsche 550 Spyder wyposażone w specjalnie przygotowane na tę konkretną okazję opony Stella Bianca z kolcami wzięło udział w F.A.T. Ice Race 2024, wydarzeniu, którego Pirelli jest oficjalnym partnerem.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony