ReklamaB1 ŚO The Tire 03.03-31.05 Mirek

Warto wiedzieć

4 miesiące temu  19.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 5

Technologia, zrównoważony rozwój i wsparcie dla młodych talentów to trzy fundamenty zaprezentowanej dzisiaj motorsportowej kampanii Pirelli w sezonie 2022. Jest to szczególnie istotny rok dla włoskiej firmy, świętującej 150. rocznicę powstania – założono ją 28 stycznia 1872 roku.

– Tegoroczny sezon motorsportowy, rozpoczynający się za kilka dni podczas Rajdu Monte Carlo, jest dla nas punktem zwrotnym. Począwszy od Formuły 1, do wszystkich najważniejszych serii przygotowaliśmy nowe produkty, które wzmacniają bliskie więzi z naszym ogumieniem drogowym. Zgodnie z naszą strategią korporacyjną, kontynuujemy także naszą misję zrównoważonego rozwoju w motorsporcie, za którą pod koniec zeszłego roku otrzymaliśmy od FIA ważny certyfikat środowiskowy. Jak zawsze, spoglądamy także w przyszłość, nadal wspierając największe, rozwijające się talenty w motorsporcie – powiedział Mario Isola, szef motorsportu Pirelli.

Motorsport zawsze odgrywał ważną rolę w historii Pirelli, a rywalizacja jest jej częścią przez ostatnie 115 lat. Pierwszy poważny sukces wywalczono w 1907 roku, kiedy książę Scipione Borghese wygrał mordercze zawody z Pekinu do Paryża, startując samochodem Itala na oponach Pirelli. Współcześnie firma Pirelli jest obecna w ponad 350 seriach na całym świecie, a sezon 2022 stanowi otwarcie nowego, ważnego rozdziału technicznego. W Mistrzostwach Świata Formuły 1 pojawiają się 18-calowe opony, stworzono także ogumienie dla najnowszych, hybrydowych samochodów rywalizujących w Rajdowych Mistrzostwach Świata, a także nową gamę produktów do wszystkich klas w wyścigach GT. Ponadto firma Pirelli skupia się na różnych programach zrównoważonego rozwoju w motorsporcie oraz na inicjatywach wspierających młodych zawodników.

Program motorsportowy Pirelli na sezon 2022 zaprezentowano podczas transmitowanej w internecie konferencji prasowej – w której udział wzięli szef ds. motorsportu Mario Isola, menedżer ds. aktywności rajdowych Terenzio Testoni oraz menedżer ds. wyścigów GT Matteo Braga. Gościem na żywo był także wiceprezes FIA ds. sportu Robert Reid, zaprezentowano także wystąpienia filmowe kierowców rajdowych Craiga Breena i Olivera Solberga, którzy w początkowych etapach swoich karier byli wspierani przez Pirelli.

Technologia w nowych oponach

Formuła 1. Formuła 1 wkracza w nową erę technologiczną wspólnie z Pirelli – tak jak miało to miejsce podczas inauguracji wyścigowych mistrzostw świata w 1950 roku. Przez ponad pół wieku korzystano z 13-calowych opon, a teraz rozmiar ogumienia rośnie do 18 cali. Jest to kluczowy składnik nowych przepisów technicznych na sezon 2022, które obejmują także powrót efektu przypowierzchniowego.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony