ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

AKCJA ZIMA

2 miesiące temu  05.12.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 1 z 2

Intensywne opady śniegu w miniony weekend przyniosły wiele problemów kierowcom. A to przełożyło się na wzrost liczy wezwań pomocy drogowej. Najczęściej z takich usług korzystali kierowcy w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim.

IMGW wydało przed weekendem alarmy pogodowe pierwszego i drugiego stopnia ostrzegające przed intensywnymi opadami śniegu. W niektórych miejscach spodziewano się nawet 65 cm, ale nawet nieco mniejsze opady okazały się rekordowymi w wielu regionach. To spowodowało sporo utrudnień dla poruszających się po drogach. Analitycy Global Assistance sprawdzili jak często kierowcy uruchamiali samochodowe assistance i wzywali pomoc w miniony weekend.

- Porównaliśmy liczbę wezwań assistance w całym kraju w miniony weekend 01.12 – 03.12 z weekendem na przełomie września i października (29.09 – 01.10). Zestawienie takiego samego czasu (3 dni) w okresie ze stosunkowo dobrą, a w każdym razie bezśnieżną pogodą, z dniami z dużymi opadami śniegu pozwala ocenić nie tylko jak duże problemy na drogach generuje śnieg, ale i jak bardzo drogowe assistance przydaje się zimą. Wnioski są jednoznaczne: w miniony weekend o 29% częściej kierowcy korzystali z pomocy drogowej assistance. Zgłaszali przede wszystkim awarie, kolizje oraz zdarzenia losowe. Pomoc polegała na holowaniu lub usprawnieniu na miejscu. Tych drugich było aż o 84% więcej niż na przełomie września i października – analizuje Michał Krzyżanowski, Członek Zarządu Global Assistance Polska.

Najczęściej z assistance w miniony weekend korzystali kierowcy w woj. mazowieckim, śląskim i dolnośląskim. W dalszej kolejności w Małopolsce i Wielkopolsce. Największe wzrosty w liczbie udzielonych pomocy w stosunku do przełomu września i października odnotowano w woj. lubelskim (o 167% więcej wezwań assistance), opolskim (133% więcej), podkarpackim (53%), dolnośląskim (52%) oraz w Wielkopolsce (48%) i w Małopolsce (41%). Tylko w 4 województwach w miniony weekend wezwań od kierowców nie zanotowano znacząco więcej niż na przełomie września i października.

Holowanie, usprawnienie i samochód zastępczy, czyli top 3 usługi assistance

Standardowy zakres usług assistance obejmuje przede wszystkim próbę usprawnienia pojazdu na miejscu. W przypadku, gdy taka pomoc okaże się niemożliwa, ubezpieczony (jeśli taką opcję zawiera jego pakiet) może liczyć m.in. na odholowanie do warsztatu oraz transport kierowcy i pasażerów. Coraz częściej ubezpieczyciele rozszerzają pakiet usług, dzięki czemu w ramach assistance można również liczyć na np. zakwaterowanie w hotelu na czas naprawy w przypadku usterki, do której doszło w podróży, możliwość jej kontynuowania innym środkiem transportu lub skorzystanie z auta zastępczego.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony