ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Wydarzenia

ponad rok temu  10.03.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Prometeon Tyre Group został nowym sponsorem współtytularnym drużyny Pata Yamaha Prometeon WorldSBK na sezon 2023 Mistrzostw Świata Superbike. Globalny producent opon dla sektora przemysłowego będzie reklamowany na motocyklach, dla których zaprojektowano nową szatę graficzną i we wszystkich oficjalnych komunikatach zespołu.

Mistrzostwa rozpoczęły się 24 lutego w Australii na torze Phillip Island, a zakończą się jesienią po 12 rundach rozgrywanych na całym świecie: począwszy od Indonezji, a skończywszy na Argentynie. W Europie wyścigi odbędą się w Hiszpanii, Holandii, Wielkiej Brytanii, Czechach, Francji i Portugalii. Włoska runda mistrzostw odbędzie się w weekend 2–4 czerwca na torze Misano World Circuit imienia Marco Simoncelliego.

- Umowa, dzięki której stajemy się partnerem oficjalnego zespołu Yamaha WorldSBK, to kolejny element zaangażowania Prometeon w Mistrzostwa Świata Superbike, które rozpoczęło się w 2022 roku od oficjalnego sponsorowania mistrzostw. Z WorldSBK łączą nas takie wartości jak innowacyjność, zaangażowanie w rozwój technologii i dążenie do najlepszych wyników. Wierzymy również, że to partnerstwo, oprócz dalszego zwiększania widoczności naszej marki korporacyjnej, pozwoli nam zaoferować naszym partnerom biznesowym i współpracownikom coraz więcej wyjątkowych przeżyć - powiedział Roberto Righi, CEO Prometeon Tyre Group.

Dzięki 14 wygranym w 2022 roku i drugiemu miejscu w Mistrzostwach Konstruktorów, Pata Yamaha Prometeon WorldSBK jest jednym z najlepszych zespołów tej kategorii. W tym sezonie za kierownicą dwóch oficjalnych motocykli Yamaha R1 WorldSBKs zasiądzie mistrz świata z 2021 roku i wicemistrz z 2022 roku Toprak Razgatlioglu, u boku Włocha Andrei Locatelliego, jego kolegi z zespołu już od 3 lat.

Fot. Prometeon Tyre Group

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony