ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Warto wiedzieć

Wydarzenia rynkowe

ponad rok temu  24.11.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 5

Strona 1 z 3

Firma Apollo Tyres wprowadza na rynek oponę Vredestein Quatrac Pro EV, pierwszy europejski model opony całorocznej opracowany specjalnie do pojazdów elektrycznych i hybrydowych. Opona będzie dostępna w sprzedaży od grudnia br., a pełna gama w rozmiarach od 17 do 20 cali pojawi się na rynku do lata 2023 r.

W porównaniu z uznaną i wielokrotnie nagradzaną ofertą opon całorocznych marki Vredestein, opona Vredestein Quatrac Pro EV zapewnia doskonałe właściwości jezdne, stabilność i znacznie mniejszy opór toczenia, a także cichszą i bardziej komfortową jazdę. Cechuje ją również lżejsza konstrukcja i mniejszy wpływ na środowisko w procesie produkcji.

Ten nowy produkt najwyższej klasy będzie dostępny u sprzedawców detalicznych i dystrybutorów opon od następnego miesiąca, początkowo w siedmiu rozmiarach dla kół o obręczach 18- i 19-calowych a od przyszłego roku w 12 dodatkowych rozmiarach — włączając opcje 17- i 20-calowe.

Niski opór toczenia

Szeroko zakrojone prace badawczo-rozwojowe nad oponą miały na celu zwiększanie przez nią ogólnej wydajności pojazdu i zmaksymalizowanie jego zasięgu. Opór toczenia jest o 15% niższy niż w przypadku najlepszej opony całorocznej marki Vredestein, dzięki starannie zoptymalizowanej mieszance polimerów czwartej generacji i „inteligentnej” krzemionce użytej w bieżniku, poduszce obręczy i osnowie. Wydajność pojazdu jest również zwiększana dzięki konstrukcji opony, która charakteryzuje się mniejszą masą, cieńszymi ścianami bocznymi, niższym wierzchołkiem ściany bocznej oraz lżejszymi materiałami opasania i kordu.

Właściwości jezdne i stabilność opony są charakterystyczne dla wysokowydajnych opon do pojazdów elektrycznych. Kompleksowy i globalny program badawczo-rozwojowy potwierdził doskonałą stabilność nowej opony podczas pokonywania zakrętów oraz poprawione o 6% właściwości jezdne w porównaniu z jej całorocznym odpowiednikami do pojazdów spalinowych - jest to idealne rozwiązanie przy zwiększonym momencie obrotowym i większej masie pojazdu, którymi charakteryzują się nowoczesne pojazdy elektryczne. Właściwości jezdne Quatrac Pro EV zostały udoskonalone dzięki nowej asymetrycznej budowie bieżnika, sztywniejszym klockom bieżnika i solidnej konstrukcji.

Wprowadzono kilka rozwiązań konstrukcyjnych, które mają na celu dostosowanie opony do większej masy pojazdów elektrycznych oraz wynikających z tego zwiększonych obciążeń podczas pokonywania zakrętów i przyspieszania. Przykładem może być zewnętrzna krawędź nowej opony, która jest szersza niż wewnętrzna, aby przeciwdziałać odkształceniom poprzecznym, a także zewnętrzne powierzchnie boczne głównych rowków wzdłużnych, które są znacznie bardziej odporne na odkształcenia podczas pokonywania zakrętów, gdy zwiększają się siły oddziałujące na oponę.

GALERIA ZDJĘĆ

Przełomowe opony całoroczne marki Vredestein

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ czester 1 10 miesięcy temu Jakie miejscówki polecacie, jeśli chodzi o wulkanizację w Krakowie? Zerknijcie na to - https://www.irmarserwis.pl/ofe... Warto? Ewentualnie gdzie jeszcze można zapytać, bo powinno być OK? Pewne miejscówki?
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony