Warto wiedzieć

Wydarzenia

3 miesiące temu  08.05.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Jak wyglądają trzecie pod względem wielkości targi branży warsztatowej na świecie? Po kilku latach przerwy wróciliśmy na targi Automechanika Istanbul. Organizatorzy zapowiadali, że te targi to pomost pomiędzy Europą, Bliskim Wschodem i północną Afryką. Wśród blisko 1400 wystawców spotkaliśmy polskie firmy. Z ofertą wystawców zapoznała się tu blisko 50 tysięcy gości, z czego jedna czwarta przyjechała zza granicy.

Na targach w Centrum Targowo- Kongresowym TUYAP (4-7 kwietnia, Stambuł) dużo mówi się o elektromobilności (na zewnątrz targów pracują ładowarki samochodowe), są niezwykłe pokazy na żywo (w ciągu czterech dni wydarzenia odrestaurowano od podstaw M3 z 1987 roku). Są wykłady, sympozja, spotkania bardziej i mniej formalne. To ważne wydarzenie dla przemysłu motoryzacyjnego nie tylko w Turcji, ale całym regionie. Blisko połowa z 1397 wystawców to firmy spoza Turcji. Wśród 48737 gości ze 130 krajów aż jedna czwarta przyleciała zza granicy. Głównie to obywatele Iranu, Iraku, Algierii, Libii, Egiptu, ale też Ukrainy czy Bułgarii. Na targach funkcjonowało szesnaście pawilonów krajowych, co potwierdza bardzo międzynarodowy charakter tego spotkania. Firmy z całego świata szukają dystrybutorów, którzy będą wprowadzać ich produkty na rynek. Wśród gości poza dilerami, także duże grono warsztatowców, poszukujących rozwiązań usprawniających codzienną pracę w serwisie.

- Po raz kolejny podsumowując targi możemy chwalić się rekordowymi statystykami. Na targach, gdzie spotykają się branżowi gracze z całego świata, pokazujemy najnowsze trendy i technologie w przemyśle motoryzacyjnym – mówi Tayfun Yardım, dyrektor zarządzający Messe Frankfurt Stambuł. Alexander Kühnel, dyrektor generalny targów dodaje, że Automechanika Stambuł to możliwość pokazania światu swojej oferty. - Mamy wizję kreowania współpracy dotyczącej importu i eksportu w krajach rozwijających się. Nasi wystawcy świetnie to wykorzystują. Mam mnóstwo informacji zwrotnych na temat zawarcia wielu umów handlowych. Zadowoleni i zmotywowani wystawcy już dziś żądają od nas uruchomienia przygotowań do przyszłorocznej edycji targów – mówi.

A te odbędą się w dniach 2-5 kwietnia 2020 roku!

Warto odnotować, że podczas tureckiej Automechaniki odbył się panel dyskusyjny na temat zawodowej obecności kobiet w przemyśle motoryzacyjnym. Inne tematy towarzyszącej wystawie produktów Akademii Automechaniki to m.in. samochody elektryczne (m.in. specjalne forum „E-mobility and Future Technologies") czy rynek wtórny w Turcji z biznesowego punktu widzenia. W Turcji najistotniejszą branżą z punktu widzenia eksportu jest właśnie przemysł motoryzacyjny – aż 80% produkcji jest sprzedawana za granicą.

Poleć innym

GALERIA ZDJĘĆ

Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata
Przez Turcję na kolejne rynki świata

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony