Części i regeneracja

Warto wiedzieć

Wydarzenia

2 miesiące temu  31.10.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Główne przyczyny spadku żywotności akumulatora? Exide Technologies wskazuje ich sześć. Pierwsza to ... źle dobrany akumulator. Kolejne to krótkie podróżne, ekstremalne temperatury, przedłużone okresy samorozładowania, przeładowanie (które może nieodwracalnie zniszczyć baterię) oraz luzy w mocowaniu i uszkodzenia obudowy.

Ruszyła już piąta edycja akcji diagnostycznej Centra Mocy, podczas której kierowcy mogą bezpłatnie sprawdzić kondycję akumulatorów samochodowych w wyznaczonych punktach sprzedaży i odebrać kupon rabatowy na zakup nowego akumulatora. Akcja potrwa do 30 listopada 2018 roku.

– Akcja cieszy się nieustającym zainteresowaniem kierowców. Centra Mocy to okazja na bezpłatne i profesjonalne sprawdzenie stanu akumulatora przed zimą, a w przypadku konieczności jego wymiany – możliwość wynegocjowania zniżki na zakup nowego akumulatora. Centra Mocy współtworzą rekomendowane przez Exide sklepy motoryzacyjne i warsztaty samochodowe na terenie całego kraju, które taką diagnostykę w ramach akcji wykonają bezpłatnie i służą fachową poradą – mówi Mariola Michalczyk, kierownik marketingu w Exide Technologies S.A.

Każdy uczestnik akcji, który sprawdzi swój akumulator przed zimą, otrzyma voucher uprawniający do otrzymania zniżki (jej wysokość ustalają samodzielnie punkty sprzedaży) na zakup nowego akumulatora marki Centra lub Exide. Voucher jest ważny przez następnych 12 miesięcy i obowiązuje w miejscu, w którym została wykonana diagnostyka akumulatora.

– Jesień to moment, gdy zmieniamy opony, wycieraczki samochodowe i płyn do spryskiwaczy. O akumulatorze przypominamy sobie najczęściej wówczas, gdy odmawia współpracy. Dlatego, aby uniknąć awarii akumulatora w mroźniejsze dni, warto jeszcze przed zimą sprawdzić jego moc. Badanie diagnostyczne akumulatora nie trwa długo – najczęściej zajmuje zaledwie kilka minut. Może za to uchronić nas przed unieruchomieniem auta. Dlatego lepiej zawczasu sprawdzić stan swojego akumulatora i temu zapobiec – radzi Mariola Michalczyk.

Mapa Centrów Mocy znajduje się na stronie: www.akumulator.pl/centramocy.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony