ReklamaB1 ŚO prinxtire 08.09-08.11 Piotr

Prawo

ponad rok temu  30.03.2021, ~ Administrator   Czas czytania 2 minuty

Fot. KAS

Strona 1 z 1

Na początku roku informowaliśmy o prowadzonych przez Krajową Administrację Skarbową kontrolach w warsztatach samochodowych i serwisach ogumienia. Sprawdzano, czy prowadzący działalność zastosowali się do obowiazku posiadania i użytkowania kasy fiskalnej online.

W ostatnich dniach dostaliśmy z Wydziału Prasowego Ministerstwa Finansów odpowiedzi na nasze pytania. W ramach kontroli nałożono 679 mandatów na łączną kwotę ok. 456 tys. zł. 

- Ujawniono prawie 600 przypadków, w których przedsiębiorcy do tego obowiązani, mimo upływu ponad roku od wejścia w życie przepisów dotyczących kas fiskalnych on-line, nie posiadali tego typu urządzeń. W niektórych województwach tego rodzaju przypadki osiągnęły wynik ponad 50% kontrolowanych podatników. W toku tej weryfikacji ujawniono także 49 przedsiębiorców, którzy zawiesili albo zamknęli formalnie swoją działalność gospodarczą mimo jej faktycznego prowadzenia, tym samym nie odprowadzali, m.in. do budżetu państwa żadnych podatków. Oprócz ww. nieprawidłowości ponownie stwierdzono szereg przypadków, w których podatnicy posiadający kasy rejestrujące on-line nie ewidencjonowali świadczonych usług i sprzedaży towarów i tym samym nie wydawali swoim klientom obowiązkowych paragonów fiskalnych - czytamy w piśmie skierowanym do redakcji portalu Warsztat.pl.

Ujawniono 600 przypadków, ale niewiele mówi to o rzeczywistej skali tego problemu, bo urzędnicy nie odpowiedzili nam na pytanie o liczbę wszystkich skontrolowanych warsztatów. Nie wiadomo też według jakiego klucza wybierano serwisy do kontroli.

czytaj także:
6,5 mln zł zaległych podatków od komisów samochodowych

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Edek 2 ponad rok temuocena: 100%  Pracuję w Irlandii w warsztacie samochodowym. W biurze dwie osoby i siedmiu mechaników na hali. Nie ma żadnej kasy fiskalnej. Rachunki wypisywane ręcznie na drukach.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ PaństwoPolicyjne 1 ponad rok temuocena: 100%  haha, ta kontrola jest żałosna z samego założenia i pokazuje brak jakiegokolwiek nadzoru nad kasami online. Po co zostały wprowadzone? A po to aby urząd w każdym momencie mógł sprawdzić przykładowo paragon wystawiony kilka sekund temu, a co my tu mamy? kontrole czy warsztat ma kasę online? To jednak urzędy nie ogarnęły jeszcze jak kontrolować zdalnie i muszą wysyłać swoich przydupasów? Kpina. Weryfikacja warsztatów bez kas online powinna zająć im pół minuty - wrzucić na bęben wszystkie odpowiednie PKD, porównać z NIP w systemie czy są dane z kasy online i wszystko.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony