temat miesiąca

Ogumienie

Serwis ogumienia

Regeneracja

ponad rok temu  03.08.2017, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Jak wygląda regeneracja urządzeń do serwisu ogumienia?

- Na rynku konkurencja jest spora, więc o klienta trzeba walczyć. My stawiamy na jakość – mówi Jarosław Dubiec, właściciel Igobud. Firma ta zajmuje się sprzedażą i renowacją maszyn wulkanizacyjnych oraz wszelkich narzędzi niezbędnych do ich serwisowania. Klientami zakładu ze Skwierzyny w województwie lubuskim są wulkanizatorzy z Polski i kilku krajów sąsiednich.

Igobud działa od ponad 10 lat. W ofercie sprzedażowej ma maszyny nowe i używane renomowanych marek, takich jak Corghi, Cormach czy Hofmann. Firma dostarcza klientom kompresory, podnośniki warsztatowe, narzędzia pneumatyczne oraz to, co w tym fachu najważniejsze – montażownice i wyważarki. - Osobiście ręczę za jakość i prawidłowe działanie sprzętu, który sprzedaję. Niezależnie od tego, czy to maszyna nowa, czy używana. – mówi J. Dubiec. To dlatego, że zarówno nowe, jak i używane maszyny przechodzą przez warsztat Igobudu. W niektórych nowych urządzeniach trzpienie fabrycznie montowane są wykonane z plastiku. Te, które są regenerowane w zakładzie, takie elementy mają już wymienione na bardziej trwałe, metalowe. - Nasz zakład zajmuje się głównie regeneracją używanych montażownic i wyważarek – wyjaśnia właściciel firmy. Igobud prowadzi skup takich urządzeń. Większość maszyn sprowadzonych jest z Włoch (te są zwykle w lepszym stanie niż krajowe, gdyż najczęściej pochodzą z firm, którym kończył się leasing i przyszedł czas wymiany).

Zdarzają się maszyny od firm, które zbankrutowały. Klienci oddają do regeneracji własne maszyny lub je sprzedają zakładowi. Cena za renowację zależy m.in. od stanu technicznego urządzenia. Zwykle to od 2 do 4 tysięcy złotych. Można też zostawić starą montażownicę czy wyważarkę w rozliczeniu przy zakupie kolejnej (nowej lub zregenerowanej). Dlaczego, szukając takich maszyn, warto zainteresować się tą ofertą? Montażownice i wyważarki po regeneracji są średnio o połowę tańsze od nowych urządzeń dokładnie takiego samego typu. Właściciel zakładu daje natomiast siedem miesięcy gwarancji. Istnieje możliwość jej przedłużenia nawet do dwóch lat. - Maszyny są naprawdę jak nowe – mówi. Średni wiek maszyn, które trafiają do regeneracji, to kilka lat. Są w bardzo różnym stanie technicznym. Pewne jest to, że nie opuszczą zakładu, jeśli właściciel firmy nie będzie miał pewności co do ich sprawności. Zapewnia, że każdą maszynę jest w stanie przywrócić do życia.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 2

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony