ReklamaB1 ŚO Sailun 04.05-03.06 Mirek

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Ogumienie

Felgi

Wydarzenia

ponad rok temu  16.03.2022, ~ Rafał Dobrowolski   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Celem umowy jest zmniejszenie śladu węglowego. W duchu gospodarki cyrkularnej producent obręczy RONAL GROUP podpisał Memorandum of Understanding (list intencyjny) z kanadyjskim przedsiębiorstwem Eccomelt odzyskującym aluminium z obręczy używanych.

Podpisanie listu intencyjnego oznacza zapewnienie sobie przez RONAL GROUP za pośrednictwem Eccomelt dostaw odzyskiwanego surowca, który ma bardzo niewielki ślad węglowy. W komunikacie prasowym czytamy, że w ramach swojej koncepcji zrównoważonego rozwoju, PLANBLUE, RONAL GROUP już od dłuższego czasu optymalizuje realizowane procesy. Chodzi przy tym zarówno o zwiększenie wydajności energetycznej produkcji, jak i zaopatrywanie wszystkich zakładów w energię ze źródeł odnawialnych. Największy udział w emisjach CO2, wynoszący aż 74%, miało jednak pozyskiwanie aluminium. Ślad węglowy aluminium pierwotnego wykorzystywanego w Europie wynosi średnio 8,6 kg CO2e na kilogram aluminium . Dzięki wykorzystaniu surowca dostarczanego przez Eccomelt producent obręczy może zmniejszyć emisje o ponad 90%.

W przyszłości RONAL GROUP planuje zwiększać udział surowców odnawialnych, aby ciągle zmniejszać wpływ działalności przedsiębiorstwa na środowisko naturalne. „Eccomelt ma obecnie najkorzystniejszy ślad węglowy na rynku, dlatego dążymy do długoterminowej współpracy z tą firmą w Europie i Ameryce Północnej”, uzasadnia decyzję o współpracy Oliver Brauner, CEO RONAL GROUP. „Dzięki zastosowaniu wysokiej jakości surowca pokonsumenckiego możemy zaoferować klientom produkcję obręczy o mniejszym śladzie węglowym, a jednocześnie przybliżyć się do naszego celu produkowania w 2050 roku wszystkich obręczy w sposób neutralny pod względem emisji CO2”.

Firma Eccomelt działa w obszarze recyklingu metali i przetwarzania obręczy aluminiowych od 2006 roku. Produkuje przyjazny dla środowiska zamiennik stopu aluminium A356.2. Ślad węglowy surowca eccomelt356.2 od chwili przyjęcia do opuszczenia zakładu (loco fabryka) wynosi średnio 0,136 tCO2e na tonę aluminium; z Toronto (ON/Kanada) 0,089, z Manchesteru (GA/USA) 0,175 kg CO2e na kilogram aluminium. A odzyskiwany surowiec pokonsumencki od Eccomelt dorównuje jakością aluminium pierwotnemu.

Fot. RONAL GROUP

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony