ReklamaB1 ŚO - gyft 06.09-06.10 Piotr

Wydarzenia

4 miesiące temu  11.05.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Firma RONAL GROUP jest nie tylko znana jako lider w zakresie innowacji i technologii. Już od kilku lat angażuje się mocno w dziedzinę zrównoważonego rozwoju. Wraz z modelem RONAL Motorsport RM1 firma prezentuje pierwszą felgę o zmniejszonej emisji CO2, która została zaprojektowana specjalnie do użytku na torach wyścigowych.

W tym sezonie dwa zespoły z nowymi felgami wyścigowymi RONAL rywalizują w klasie AT na torze Nürburgring. Po tym jak pod koniec 2019 r. RONAL GROUP wprowadziła na rynek RONAL R70-blue, pierwszą na świecie neutralną pod względem emisji CO2 felgę do użytku drogowego, i podniosła swój cały asortyment rynku wtórnego do poziomu zrównoważonego, firma idzie teraz o krok dalej. Pod marką RONAL zaprojektowana została pierwsza zrównoważona felga wyścigowa bez homologacji drogowej. RONAL Motorsport RM1 to pierwsza felga sportowa wykonana przez RONAL GROUP z wykorzystaniem materiału wtórnego.

- Już teraz dbamy o to, aby przy zakupie materiałów oszczędzać zasoby, a dzięki zastosowaniu aluminium z recyklingu ograniczać emisję - mówi Oliver Brauner, prezes zarządu RONAL GROUP.

- Dlatego nowa felga RONAL RM1 wykonana jest w 70% z aluminium wtórnego i tylko w 30% z aluminium pierwotnego – co pozwala ograniczyć o około 50% emisję CO2 w porównaniu do przeciętnej europejskiej felgi. Charakter felgi nie zmienia się wskutek takiego składu: RM1 to dynamiczna, filigranowa felga sportowa, która jest lekka i jednocześnie stabilna – precyzyjnie nastawiona na szczególne obciążenia, jakie niesie ze sobą użytkowanie w sportach motorowych.

Te korzyści odkryły dla siebie również dwa zespoły wyścigowe, które rywalizują w klasie AT na paliwa alternatywne na torze Nürburgring. Już od 2021 r. RONAL GROUP wspiera pierwszy niemiecki zrównoważony zespół wyścigowy Four Motors i w tym roku wyposaża jego samochody Bioconcept w innowacyjną felgę RM1.

Dzięki specjalnej, sportowej konstrukcji felgi RONAL GROUP przyczynia się do zmniejszenia masy pojazdu posiadającego RM1 o ponad 6 kg w porównaniu z konwencjonalną felgą. Charakterystyka nowej felgi RONAL Motorsport RM1 przekonała również kierowcę wyścigowego Tima Schricka z zespołu Roots Racing.

Co więcej. Wszystkie felgi, które nie są już używane, są odsyłane do RONAL GROUP, gdzie ponownie poddaje się je procesowi recyklingu w duchu gospodarki o obiegu zamkniętym.

Fot. RONAL GROUP

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony