ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Serwis ogumienia

ponad rok temu  02.11.2022, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Każdy kierowca zna główne przeznaczenie kompresorów, ale mało który wie, że urządzenia te mogą także służyć jako powerbank czy… latarka. Takie wielozadaniowe akcesoria oferuje m.in. firma OSRAM. 

Rodzina kompresorów OSRAM TYREinflate to poręczne, lekkie i kompaktowe urządzenia, wygodne do przechowywania i transportu. Wszystkie zostały zaprojektowane w taki sposób, by były maksymalnie funkcjonalne, wygodne w użytkowaniu i trwałe. Część z nich została wyposażona w dodatkowe funkcje, które czynią je niezwykle przydatnymi w wyposażeniu auta. 

Oczywiście główną ich funkcją jest kontrola i uzupełnianie ciśnienia w oponach. Na szczególną uwagę zasługują jednak modele bezprzewodowe OTIR 6000 i OTIR 2000, które dzięki wbudowanemu akumulatorowi mogą służyć nie tylko do pompowania opon w samochodach i jednośladach czy do nadmuchiwania piłek albo materaców, lecz także jako powerbank do ładowania np. telefonu komórkowego czy latarka.

Kompresor OSRAM TYREinflate 6000 (OTIR6000) ma wbudowany akumulator litowo-jonowy, co pozwala na użycie go w każdym miejscu i wyrównanie ciśnienia w oponach już w ciągu 2 minut. Urządzenie zostało wyposażone w duży, cyfrowy wyświetlacz z możliwością łatwego ustawienia wymaganej wartości powietrza w oponie, a także funkcją „Auto-Stop“, która samoczynnie kończy proces pompowania po osiągnięciu zadanej wartości.

Model OSRAM TYREinflate 2000 (OTIR 2000) jest bardzo lekki i ma niewielkie rozmiary. Urządzenie ma cyfrowy, podświetlany wyświetlacz, a dzięki wbudowanej pamięci można zaprogramować maksymalnie cztery wartości do różnych pojazdów. Wbudowany akumulator o pojemności 5200 mAh można w ciągu 3 h naładować przy pomocy znajdującego się w komplecie kabla micro USB. Mimo niewielkich rozmiarów OTIR 2000 ma spore możliwości. Oponę rowerową jest w stanie napompować w czasie poniżej 2 minut, a maksymalne ciśnienie, jakie pozwala uzyskać to 8,3 bara. 

Dołączone do kompletu obu kompresorów adaptery pozwalają pompować koła rowerów z zaworami Presta, wózków dziecęcych, a także piłki czy materace. Dodatkową funkcją wymienionych wyżej modeli jest latarka, która pomoże napompować koło po zmroku, jak również przyda się do innych prac przy samochodzie czy rowerze. 

Nowością w rodzinie kompresorów marki OSRAM jest urządzenie TYREinflate Connect 650 (OTIC650), którym można sterować przy pomocy aplikacji w telefonie.

Tagi: OSRAM, kompresor,

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony