Ogumienie

Opony

Opony rolnicze

6 miesięcy temu  05.11.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Firma STARCO uaktualniła swoje rozwiązanie w zakresie kół bliźniaczych do traktorów o dużej mocy Fendt serii 900 oraz CLAAS AXION 900. Rozwiązanie w zakresie kół bliźniaczych idealnie pasuje do felg TW Profi-Grip 42- i 44-calowych opracowanych do traktorów o mocy powyżej 300 KM.

Traktory są coraz większe i mają coraz większą moc, co w połączeniu z większym osprzętem rolniczym wywiera ogromne obciążenie na koła i opony. Może to prowadzić do zjawiska poślizgu opony na feldze, szczególnie na suchej glebie oraz gdy w oponach jest mało powietrza lub koło i opona nie są prawidłowo dopasowane.

Pracowaliśmy nad rozwiązaniami w zakresie kół bliźniaczych od lat 60. i mamy swój udział w rozwoju coraz większych maszyn - powiedział Axel Werner, dyrektor ds. segmentu traktorów w firmie STARCO. - Dostrzegamy ogromne wyzwania stojące przed użytkownikami końcowymi. Jednak można ich łatwo uniknąć, używając odpowiednich części podczas montowania kół bliźniaczych do kół "macierzystych”.

Jeśli koła i opony nie są idealnie dopasowane podczas montażu kół bliźniaczych, użytkownik często ma problemy z dopasowaniem, występuje zjawisko poślizgu opony na obręczy, a nawet może dojść do uszkodzenia opony.

Firma STARCO opracowała rozwiązanie umożliwiające montaż kół bliźniaczych, np. w traktorach o dużej mocy Fendt serii 900 oraz CLAAS AXION 900. „Jesteśmy pierwszą firmą, która opracowała element dystansowy pasujący do nowych traktorów o dużej mocy”, powiedział Werner.

Przyczyną, dla której nowe traktory od dużych producentów mają nową konstrukcję kół, jest konieczność przekazywania wysokich momentów obrotowych w traktorach o dużej mocy, aby uniknąć zjawiska poślizgu opony na obręczy - wyjaśnił Ole Dall, kierownik produktu ds. kół w firmie GKN Wheels & Structures. - W ciągu ostatnich kilku lat obserwowaliśmy rosnącą liczbę przypadków tego zjawiska, kończących się całkowitym zniszczeniem opony. Rolnicy zazwyczaj dostrzegali problem, gdy było już za późno. Koło Profi-Grip powstało specjalnie po to, aby zapobiegać temu problemowi i zostało przetestowane w ekstremalnych warunkach przez wiodących producentów.

Element dystansowy produkowany i dostarczany przez firmę STARCO pasuje do opatentowanych kół Profi-Grip firmy GKN Wheels. Felga Profi-Grip jest stosowana w traktorach o mocy powyżej 300 KM. Ma unikatową konstrukcję wyróżniającą się mniejszym kurczeniem obręczy oraz większym dociskiem opony do powierzchni styku, a także eliminuje zjawisko poślizgu opony na feldze.

Tagi: STARCO,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony