ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Ogumienie

Transport

ponad rok temu  07.04.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Przed nami 11 edycja konkursu Optifuel Challenge organizowanego przez Renault Trucks w Polsce. W czasach wielkich oszczędności liczy się każde rozwiązanie pozwalające zmniejszyć zużycie paliwa, dlatego tak ważne jest wykorzystanie wszelkich „opti technologii” tj. Optivision, Optidriver czy OpitBrake, dostępnych na pokładach pojazdów konkursowych. Tegoroczna edycja jest realizowana wraz z partnerami: Renault Trucks Financial Services, Wielton, Michelin Polska, Alcoa® Wheels.

Kierowcy biorący udział w konkursie będą mogli sprawdzić swoje umiejętności prowadząc zestawy Renault Trucks T 480 Turbo Compound. Pojazdy konkursowe mają na swoim pokładzie wszystkie najnowsze i najefektywniejsze systemy wspomagające jazdę racjonalną i bezpieczeństwo tj. Optivision, Optidriver i Optibrake.

Oprócz systemów kierowcy będą mieli do dyspozycji najnowsze jednostki napędowe wyposażone w układ Turbo Compound, pozwalający na obniżenie zużycia paliwa a co za tym idzie również zmniejszenie emisji CO2 nawet o 10%. Dodatkowo jednostki te charakteryzują się wyższym momentem obrotowym (+300 Nm) w porównaniu z silnikami poprzedniej generacji. Pojazdy spięte zostały z naczepami Curtain Master Wielton, które charakteryzują się niską masą własną.

Od 13 kwietnia do 29 czerwca 2023

Zgodnie z zasadami konkursu uczestnicy będą mierzyć się z wynikiem Master Driverów Renault Trucks Polska. Rezultaty będą podawane w oparciu o narzędzie Optifuel Infomax. Zwycięzcą zostanie kierowca, który osiągnie najniższe zużycie paliwa utrzymując najwyższą średnią prędkość, z uwzględnieniem obowiązujących przepisów prawa o ruchu drogowym. Nowością w 11 edycji jest nowa zasada. W Konkursie Optifuel Challenge 2023 nie może wziąć udziału uczestnik, który chociaż raz zdobył tytuł Mistrza Polski Optifuel Challenge w jednej z 10-ciu poprzednich edycji.

Eliminacje konkursu rozpoczną się 13 kwietnia i potrwają do 29 czerwca 2023. Przewidziano 10 lokalizacji. Na jesieni planowany jest finał, w czasie którego spośród 10 najlepszych w lokalnych eliminacjach zostanie wyłoniony Jedenasty Mistrz Jazdy Ekonomicznej Renault Trucks Polska.

Zgodnie z regulaminem kierowcę zgłasza przedsiębiorca prowadzący działalność gospodarczą, na której potrzeby wykorzystuje pojazdy ciężarowe (firma transportowa albo produkcyjna). Zgłoszenia do udziału w konkursie zbierają reprezentanci handlowi Renault Trucks w poszczególnych lokalizacjach. Ilość miejsc jest ograniczona. Szczegółowy program konkursu i mapka z lokalizacjami znajduje się na stronie renault-trucks.pl

GALERIA ZDJĘĆ

Rusza konkurs Optifuel Challenge 2023

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony