ReklamaB1 ŚO - bridgestone 02.03-02.05 Piotr
Strona 1 z 2

Rozpoczęła się rejestracja uczestników na kolejną edycję Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej. Uczniowie samochodówek z całego kraju rywalizować będą 21 kwietnia. Wcześniej wezmą udział w wirtualnych lekcjach przygotowawczych.

OTWS to turniej z wieloletnią tradycją, a w tym roku odbędzie się już 27. edycja. Podobnie jak rok temu, turniej odbędzie w formie online. Organizatorzy liczą, że w przyszłym roku uda się powrócić do tradycyjnej formuły, gdzie turniej rozgrywany jest podczas targów Poznań Motor Show oraz Targów Techniki Motoryzacyjnej.

W tym roku będzie jeszcze wirtualnie, ale bynajmniej nie oznacza to, że skromniej. Sercem całego turnieju będzie studio telewizyjne na terenie poznańskich targów, gdzie wieloletni przyjaciel OTWS, dziennikarz motoryzacyjny, Kuba Bielak, będzie prowadził całe wydarzenie. Połączymy się z uczestnikami, ich opiekunami, partnerami turnieju. Test wiedzy, na swoich smartfonach bądź komputerach, uczniowie będą wypełniać w domach.

W przyszłym tygodniu rozpoczynają się już lekcje przygotowawcze do turnieju OTWS. Do czasu finału będziemy spotykać się kilkukrotnie na zdalnych lekcjach, gdzie eksperci motoryzacyjni będą przygotowywać uczniów do finałowego testu. Wykłady będą publikowane na Facebooku OTWS, a uczniowie będą mogli je oglądać w ramach szkolnej nauki zdalnej z przedmiotów zawodowych. Pierwszą lekcję, w najbliższy wtorek 30 marca, poprowadzi Maciej Hadryś z działu technicznego MAHLE Polska. Temat webinaru to „Zadania stawiane nowoczesnym silnikom spalinowym i ich zmiany konstrukcyjne oraz technologiczne". Program szkoleń będzie aktualizowany. W programie szkoleń będą webinary dotyczące m.in. olejów silnikowych, diagnostyki, systemu ADAS czy pracy kluczami dynamometrycznymi.

W ubiegłym roku wirtualna wersja OTWS okazała się być dużym sukcesem. Do udziału zgłosiło się blisko pół tysiąca uczniów, co było rekordem w historii turnieju, nie zawiedli też partnerzy i sponsorzy. A dzięki informatykom firmy Sosnowski z Gdańska sprawnie przeprowadzono całą procedurę testu on-line.

Trwają zapisy szkół i uczniów do turnieju. Termin mija 16 kwietnia o 23:59. Uczniowie, którzy brali udział w poprzednich edycjach, logować się mogą wykorzystując dotychczasowe loginy i hasła. Nowi uczestnicy otrzymają dostęp. W finale OTWS wyłonimy jak zwykle najlepszych uczniów techników i szkół branżowych, ekspertów poszczególnych dziedzin. Będzie też ranking szkół i wprowadzony rok temu ranking opiekunów.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony