Warto wiedzieć

Wydarzenia

ponad rok temu  07.02.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Do 15 marca trwa rejestracja uczestników OTWS. Kolejna edycja Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej odbędzie się 29 marca, drugiego dnia targów Poznań Motor Show. Rejestrować się można poprzez zakładki „Rejestracja dla szkół” oraz „Login dla szkół”, na samej górze strony internetowej www.otws.pl. Rejestracja ruszyła 4 lutego. Jubileuszowa, 25. edycja turnieju, cieszy się od początku bardzo dużym zainteresowaniem szkół samochodowych w całym kraju. W turnieju mogą brać udział uczniowie szkół zawodowych i techników o profilu samochodowym.

Szczegółowych informacji udziela p. Jan Kuldanek z Zespołu Szkół Samochodowych w Gdańsku, która jest głównym organizatorem turnieju. Nr tel: 504 613 088.

Pula nagród ubiegłorocznej edycji Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Samochodowej to 150 tysięcy złotych. Jak będzie w tym roku – jeszcze nie wiadomo, bo na liście sponsorów wciąż pojawiają się kolejne firmy.

Wspomniane nagrody to jeden z wyróżników tego turnieju. Nie każdy konkurs skierowany tylko i wyłącznie do uczniów szkół (a nie zawodowych mechaników) może pochwalić się tak bogatą pulą nagród. Są zarówno nagrody indywidualne dla najlepszych uczniów, jak też dla szkół. W tej drugiej grupie dominują elementy wyposażenia warsztatowego.

- Podstawą dobrych szkół samochodowych są oczywiście nauczyciele, ale niezbędny jest też sprzęt, który umożliwi praktyczną naukę – mówi Rafał Sosnowski, prezes Stowarzyszenia Techniki Motoryzacyjnej, które jest jednym z organizatorów OTWS.

Hojność sponsorów motywowana jest też jednak m.in. tym, że dzisiejsi uczniowie to ich przyszli klienci. Przy OTWS-ie krzyżują się ze sobą dziesiątki celów, potrzeb i rozwiązań. Zapewne stąd wynika długa, 25-letnia już historia tego szkolnego, niewielkiego przed laty konkursu.

Rywalizacja i edukacja

Pomysł narodził się w Gdańsku. Do dzisiaj głównym organizatorem turnieju pozostaje obchodzący obecnie 60-lecie istnienia Zespół Szkół Samochodowych w Gdańsku. Od początku chodziło o to, by poprzez rywalizację zmotywować uczniów do nauki, poszukiwania informacji o motoryzacji, śledzenia jej zmian na bieżąco. Wieloletni przyjaciel turnieju, znany dziennikarz motoryzacyjny Kuba Bielak, podkreśla jednak, że nie ta rywalizacja jest najistotniejsza.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony