ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Wydarzenia

ponad rok temu  21.02.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Maserati powraca na wydarzenie The I.C.E. w St. Moritz. 24 i 25 lutego w Szwajcarii włoska firma będzie znów obecna ze swoimi arcydziełami motoryzacji.

International Concours of Elegance (The I.C.E.) jest międzynarodowym konkursem elegancji. Wydarzenie odbywa się w zjawiskowej scenerii zamarzniętego jeziora St. Moritz i jak co roku gromadzi najwspanialsze klasyczne samochody oraz ich kolekcjonerów, entuzjastów zabytkowej motoryzacji i znamienite osobistości z całego świata.

Podczas dwudniowej imprezy pod znakiem elegancji i luksusu jezioro stanie się tłem plenerowej wystawy, na której klasyczne samochody zabłysną niczym prawdziwe dzieła sztuki. Publiczność będzie mogła podziwiać ich piękno i zgłębiać kryjące się za nimi historie, podczas gdy na kolekcjonerów czekają bezprecedensowe wrażenia z jazdy tymi unikalnymi maszynami po zaśnieżonym torze – wszystko pod okiem prestiżowego jury.

Maserati wniesie do The I.C.E. 2023 swoją pasję i magnetyczne dziedzictwo, prezentując tam rzadkie arcydzieła ze swojej przeszłości. Należą do nich Maserati 420M/58 Eldorado – jedyny w swoim rodzaju bolid zbudowany specjalnie na potrzeby drugiej edycji wyścigu 500 Miles of Monza w 1958 r., pełne klasy 3500 GT Vignale Coupé, a także legendarny Mistral, który w 1963 r. zapoczątkował tradycję włoskiej marki polegającą na nazywaniu kolejnych modeli na cześć słynnych wiatrów.

Dom Trójzębu pokaże w Szwajcarii również swoją współczesną kolekcję rzeźb na kołach, zaprojektowanych przez Klausa Bussego – szefa designu Maserati, a jednocześnie członka jury The I.C.E. Obok SUV-a Grecale w unikatowym wydaniu Fuoriserie o nazwie „Misja z Marsa” wystąpią niepowtarzalny spyder MC20 Cielo w wersji Fuoriserie, zupełnie nowe, potężne Granturismo Trofeo oraz nie mniej ekscytujące Granturismo Folgore – pierwszy w 100% elektryczny samochód w historii Maserati, który toruje marce drogę ku przyszłości.

Fot. Maserati

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony