Ogumienie

Wydarzenia

5 miesięcy temu  21.01.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 1

Firma Hankook Tire Europe przygotowuje się na nadchodzącą dekadę i mianowała Sanghoona Lee dyrektorem ds. operacyjnych oraz prezesem. Europa jest jednym z najważniejszych rynków tego producenta opon. Dotychczas Sanghoon Lee kierował działalnością firmy na rosnącym rynku chińskim. Na początku tego roku zastąpił Han-Juna Kima, który przejmie nowe obowiązki w Hankook Tire & Technology Group.

Sanghoon Lee ma bardzo duże doświadczenie w zarządzaniu międzynarodowym. Był dyrektorem ds. operacyjnych Hankook Tire China, a przedtem wiceprezesem ds. sprzedaży. Odegrał kluczową rolę w poszerzaniu udziału firmy Hankook w rynku chińskim, gdzie szefował działowi strategii, w chińskiej siedzibie w Szanghaju, od 2011 roku. Sanghoon Lee pracuje w firmie od 1993. Studiował administrację publiczną na Uniwersytecie Chung-Ang w Seulu.

„Nie mogę się już doczekać pełnienia nowej roli w siedzibie europejskiej siedzibie firmy Hankook" – powiedział Sanghoon Lee – „zwłaszcza że branża motoryzacyjna jest tu tradycyjnie bardzo silna, a Europa jest jednym z naszych głównych rynków. Do moich zadań będzie teraz należało dalsze wzmacnianie innowacyjności naszej firmy i zwiększanie zakresu digitalizacji".

Pod kierownictwem jego poprzednika, Han-Juna Kima, który zarządzał działalnością w Europie od 2018 roku, firma kontynuowała z powodzeniem strategiczną ekspansję w tym regionie, otwierając oddziały w Serbii i Austrii.

Firma Hankook powstała w latach 1940. i prędko stała się uznanym producentem opon klasy premium. Dziś jest partnerem wielu cenionych na całym świecie producentów samochodów – w tym Audi, BMW, Mercedes-Benz i Porsche w segmencie samochodowym oraz MAN, Mercedes-Benz Trucks, Scania i Szhmitz-Cargobull w segmencie vanów, autobusów i ciężarówek – dostarczając im specjalistycznego, oryginalnego sprzętu. Firma ma mocną pozycję w Europie, na którą składają się centrum badań i rozwoju w Hanowerze, nowoczesna fabryka w Rácalmás, na Węgrzech, oraz własne punkty badawcze w obiekcie Idiada w Hiszpanii oraz w Ivalo w Finlandii.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony