ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Ogumienie

Transport

Wydarzenia

7 miesięcy temu  20.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Trzy pojazdy Scania 25 P będą obsługiwały restauracje w centrum Warszawy. To największe zamówienie elektrycznych samochodów ciężarowych we flocie Grupy HAVI na świecie.

Zeroemisyjne pojazdy stanowią znaczący krok naprzód w dążeniu firmy do zmniejszenia swojego śladu węglowego i przyczynienia się do czystszej, bardziej zrównoważonej przyszłości.
W ramach ciągłego zaangażowania w redukcję emisji gazów cieplarnianych ze swoich działań i promowanie bardziej przyjaznych dla środowiska rozwiązań transportowych, HAVI Logistics nawiązała współpracę ze Scania, liderem zrównoważonych rozwiązań transportowych. Dostawa elektrycznych pojazdów Scania do transportu dystrybucyjnego podkreśla zaangażowanie HAVI Logistics w innowacje, wydajność i zrównoważony rozwój.

- W HAVI Logistics traktujemy tę strategiczną inwestycję jako kluczowy element realizacji naszych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju, które obejmują zmniejszenie śladu węglowego, zwiększenie efektywności energetycznej oraz wspieranie czystszego i bardziej zrównoważonego systemu logistycznego. Wykorzystując elektryczne pojazdy ciężarowe Scania umacniamy nasze zaangażowanie w tworzenie bardziej odpowiedzialnej przyszłości. Wierzymy, że wykorzystanie pojazdów elektrycznych jest nie tylko dobre dla środowiska, ale to także kluczowa decyzja biznesowa, która przyniesie korzyści naszym klientom i społecznościom, którym służymy - komentuje Katarzyna Piątkowska, dyrektor generalna HAVI Logistics Sp. z o.o.

Elektryczny pakiet

Kontrakt obejmuje dostawę kompleksowego rozwiązania transportowego - pojazdów wraz systemem ładowania firmy Kempower. Pojazdy elektryczne posiadają zabudowę izolowaną. Zabudowa została wyposażona w windę załadunkową oraz multitemperaturowy agregat chłodniczy Carrier. To pierwsze tego typu rozwiązanie w Polsce zastosowane na pojeździe elektrycznym.

Samochody zostały objęte pełnym 7-letnim pakietem obsługowo-naprawczym, wraz z usługami służącymi m.in. do monitorowania floty. Co więcej, elektryczne ciężarówki posiadają pełen pakiet systemów bezpieczeństwa, jak monitorowanie martwego pola, elektrohydrauliczne wspomaganie, systemy asystenta zmiany pasa ruchu (LCP) oraz przeciwdziałania niezamierzonej zmianie pasa ruchu (LDW AS). Komfort pracy kierowcy zwiększają też: dolne okno w drzwiach pasażera, a także kamery 360 st. - idealne do pracy w mieście.

- Cieszymy się, że możemy wspierać HAVI Logistics w staraniach na rzecz zrównoważonego rozwoju, dostarczając nasze elektryczne rozwiązania transportowe. Naszym celem w Scania jest zmiana krajobrazu transportu, przez oferowanie bardziej przyjaznej dla środowiska i nowoczesnej alternatywy dla tradycyjnych ciężarówek napędzanych silnikiem Diesla. Wierzymy, że pojazdy elektryczne to nie tylko przyszłość transportu, ale także katalizator pozytywnych zmian. Zmniejszając nasz ślad węglowy i promując rozwiązania przyjazne dla środowiska, wspólnie z partnerami, takimi, jak HAVI Logistics przyczyniamy się zapewnienia lepszego jutra - komentuje Wojciech Rowiński, dyrektor generalny Scania Polska S.A.

Fot. Scania Polska S.A.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony