Części i regeneracja

Pojazdy użytkowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  21.02.2018, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Schaeffler, dostawca części zamiennych na międzynarodowym rynku motoryzacyjnym i przemysłowym, ogłosił wstępne wyniki finansowe za rok 2017. Firma odnotowała wzrost dochodu do około 14 miliardów euro (ubiegły rok: około 13,3 miliardów euro), ze wzrostem 5,9 procent przy stałej walucie. Dochód za czwarty kwartał wyniósł około 3,5 miliarda euro (analogiczny kwartał ubiegłego roku: około 3,4 miliardów euro), oznacza to wzrost o 8,5 procent przy stałej walucie.

Jest to jeden z najwyższych wzrostów kwartalnych odnotowanych przez Schaeffler w ciągu ostatnich lat. W rezultacie, firma zamknęła rok 2017 z dochodem powyżej zakładanej prognozy 4 – 5 procent (przy stałej walucie).

Oba działy przyczyniły się do osiągnięcia takiego zysku. Dochód działu motoryzacyjnego wzrósł do 10,9 miliardów euro (poprzedni rok: około 10,3 miliardów euro), co oznacza wzrost o 5,9 procent przy stałej walucie. Jednocześnie dochód działu przemysłowego wzrósł w 2017 roku do poziomu około 3,1 miliarda euro. Przy stałej walucie stanowi to wzrost na poziomie 5,6 procent. W czwartym kwartale, tempo wzrostu działu przemysłowego, przy stałej walucie, na poziomie 9 procent, wyprzedziło tempo wzrostu działu motoryzacyjnego, które uplasowało się na poziomie 8,3 procent. Dane te pokazują, że dział przemysłowy powrócił na ścieżkę długoterminowego wzrostu.

Dzięki silnym dwóm ostatnim kwartałom roku, dział motoryzacyjny ponownie odnotował wzrost szybszy w stosunku do rynku, np. w odniesieniu do światowej produkcji samochodów osobowych i lekkich pojazdów użytkowych. W porównaniu do wspomnianego wzrostu rynku o około 2,3 procent w 2017 roku, dział motoryzacyjny osiągnął wzrost o 3,6 procent wyższy. W samym czwartym kwartale wzrost był wyższy o 7,2 procent.

Wszystkie regiony Grupy Schaeffler przyczyniły się do osiągnięcia wzrostu dochodu w 2017 roku. Region Chin ponownie osiągnął najwyższy wzrost 24,1 procent przy stałej walucie. Rynek Azji/Pacyfiku wzrósł o 5,7 procent przy stałej walucie. Region obu Ameryk odnotował wzrost o 4,6 procent przy stałej walucie, a region Europy wzrost o 1,4 procent przy stałej walucie.

- Ponownie udało nam się w 2017 roku kontynuować pasmo sukcesów. Pozytywna tendencja wzrostu w drugiej części roku była bardzo zachęcająca. Udało nam się przekroczyć zakładaną prognozę zysku na poziomie 4 – 5 procent w skali roku. Mamy nadzieję utrzymać ten pozytywny trend w 2018 roku - powiedział Klaus Rosenfeld, Prezes Schaeffler AG.

Tagi: Schaeffler,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony