ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Warto wiedzieć

Nasza Szkoła Samochodowa

5 miesięcy temu  06.09.2023, ~ Administrator   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Czy praca w branży motoryzacyjnej, a konkretniej – w sektorze napraw i obsługi samochodów – przynosi pracownikom i właścicielom firm wynagrodzenie na dobrym poziomie? Czy osoby poszukujące swojego miejsca na rynku pracy powinny zainteresować się warsztatem lub stacją kontroli pojazdów?

Nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć na to pytanie jednoznacznie, bo oczekiwania finansowe pracowników bywają bardzo zróżnicowane. Natomiast zachęcamy do zapoznania się z raportem, który opublikowała platforma DobryMechanik.pl. Przeprowadzono badanie wśród właścicieli warsztatów samochodowych. 40% mechaników pracujących w zawodzie 5 lat lub dłużej zarabia powyżej 5500 zł netto.

Widzimy że dobre, rozwijające się warsztaty, do których chcą się umawiać kierowcy, mają problem ze znalezieniem odpowiedniej kadry. Kierowcy często szukają opinii o warsztacie w internecie i zwracają uwagę przede wszystkim na jakość pracy wykonywanej przez mechaników, więc to jest kluczowy aspekt powodzenia w tej branży. Polska jest jednym z największych rynków motoryzacyjnych w Europie, więc potrzeby są ogromne, a zapotrzebowanie na mechaników stale rośnie powiedział Filip Goździewicz, członek zarządu DobryMechanik.pl.

DobryMechanik.pl sprawdził też, jak specjalizacja wpływa na wysokość wynagrodzenia mechanika, który ma przynajmniej 2 lata doświadczenia. Na warsztat wzięto pensje: elektromechanika, blacharza, lakiernika i kierownika serwisu. Najwięcej elektromechaników (31,7%) otrzymuje pensję w wysokości od 3000 do 4000 zł netto. W przypadku lakiernika najczęściej można liczyć na wynagrodzenie rzędu od 4000 do 6000 zł netto, natomiast prawie połowa blacharzy (46,7%) otrzymuje miesięcznie między 4000 a 5000 zł na rękę. Kierownik serwisu to najlepiej opłacana specjalizacja. 60% pracujących na tym stanowisku zarabia powyżej 5000 zł netto.

Warto zadbać o wykształcenie. Szybko i wygodnie

Celując w takie stanowisko, jak dobrze opłacany kierownik serwisu, warto zadbać o odpowiednie wykształcenie. Dla właściciela warsztatu może to być istotny argument. Szkoła Samochodowa Nowoczesnego Warsztatu oferuje w tym zakresie bardzo ciekawą formułę – tytuł technika pojazdów samochodowych w półtora roku. Kształcimy szybko i wygodnie, bo w trybie hybrydowym. Wszystkie zajęcia przeprowadzane są zdalnie, a praktyki odbywacie w wybranych przez siebie warsztatach.

Dobiegła końca pierwsza edycja naszej szkoły, a jej absolwenci odebrali tytuły i uprawnienia technika pojazdów samochodowych. To otwiera wiele zawodowych drzwi, nie tylko do wspomnianych awansów i kierowniczych stanowisk. Wykształcenie średnie techniczne jest też potrzebne, by móc ubiegać się o uprawnienia diagnosty samochodowego. Stacje kontroli pojazdów, a jest ich w Polsce sporo, potrzebują pracowników.

Komentarze (2)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ kortas 2 5 miesięcy temu A czy ktoś z Waszych bliskich wykonuje taką pracę - https://praca.arkadiacare.pl/... ? To ma jeszcze sens? Można nieźle zarobić? Szukam zatrudnienia dla kogoś bez szczególnych kwalifikacji.
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
  • ~ sakon 1 7 miesięcy temu Czy ktoś z Was ma doświadczenia, jeśli chodzi o kursy w https://www.tarbonus.pl/... ? Czego można się tam spodziewać? To się odbywa na wysokim poziomie? Sugestie, podpowiedzi? Jak to przebiega?
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony