ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Wydarzenia

5 miesięcy temu  26.10.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Sascha Lenz z SL Apollo Tyres Trucksport zapewnił sobie trzecie miejsce w Mistrzostwach Europy Ciężarówek Goodyear FIA (FIA ETRC) 2023 po emocjonującej rundzie finałowej na początku tego miesiąca. Miejsca na podium w całym sezonie to rewelacyjny wynik dla Lenza i jego zespołu w ich debiutanckim sezonie.

Ostatni weekend wyścigowy na Circuito del Jarama w Hiszpanii był pełen emocji, a Lenz utrzymywał dobrą formę w każdym z czterech zaciętych wyścigów. Gdy seria dobiegła końca, Lenz stanął do rywalizacji z Antonio Albacete, aby walczyć o trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw kierowców, ostatecznie wyprzedzając go na zaledwie dwa okrążenia przed końcem.

Lenz rywalizował w serii ETRC 2023 w zupełnie nowej ciężarówce MAN TGS 2022, pomalowanej na charakterystyczny fioletowy kolor i z widocznym brandingiem Apollo Tyres. W trakcie sezonu Lenz zapewnił sobie kilka miejsc na podium, w tym dwa razy P2 na Slovakia Ring i Torze Poznań w Polsce oraz trzecie miejsce na torze Autodromo de Most w Czechach. Pomimo problemów mechanicznych na początku serii, 35-letni Niemiec nadal imponował, zdobywając punkty we wszystkich weekendach wyścigowych.

Lenz zajął również trzecie miejsce w Mistrzostwach Zespołów wraz ze swoim partnerem Jaimie Andersonem z Anderson Racing. Mistrzostwa zespołów odbywają się równolegle z główną serią i każdy zawodnik współpracuje z innym kierowcą, sumując swoje wyniki z każdego wyścigu. Pod nazwą zespołu Löwen Power, Lenz i Anderson zdobyli łącznie 478 punktów. Za swoje indywidualne osiągnięcia w sezonie 2023 Lenz został również uhonorowany prestiżową nagrodą Driver's Driver Award, na którą głosują inni zawodnicy FIA ETRC.

Zwycięzca zapewnił, że wsparcie Apollo Tyres w tym roku było nieocenione.

- Przez cały ten ciężki sezon Sascha i jego zespół imponowali nam swoją determinacją i umiejętnościami. Ekscytujące wyścigi w Hiszpanii zakończyły długie i bardzo wymagające mistrzostwa, pełne wzlotów i upadków, i jesteśmy zachwyceni tym, jak to wszystko się skończyło. Pomaganie Saschy w jak najlepszym wykorzystaniu ciężarówki było bardzo satysfakcjonujące i już nie możemy się doczekać rozpoczęcia nowego sezonu - dodał John Nikhil Joy, European Cluster TBR Product Director w Apollo Tyres.

- Nasze rozwijająca się współpraca z SL Trucksport 30 pozwala nam prezentować opony Apollo w całej Europie, zwiększając rozpoznawalność marki wśród wielu tysięcy widzów i telewidzów. Nasze zaangażowanie w serię ETRC stało się głównym filarem naszej strategii uczestnictwa w międzynarodowych wydarzeniach sportowych ukierunkowanych na osiągi i z niecierpliwością czekamy na dalsze sukcesy.

Fot. Apollo Tyres Ltd

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony