ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Wydarzenia

miesiąc temu  27.02.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 1 minuta

Strona 1 z 1

Potwierdzenie partnerstwa w WorldSBK z oficjalnym zespołem Yamaha, którego Prometeon Tyre Group jest sponsorem współtytularnym od zeszłego sezonu, zostało ogłoszone podczas Prometeon Day w Mediolanie.

Znaczenie tej decyzji podkreśliła obecność dyrektora zespołu Pata Prometeon Yamaha WorldSBK Official Team, Paula Denninga, który wystąpił wraz z oficjalnymi zawodnikami zespołu: sześciokrotnym mistrzem świata FIM Superbike (2015-2020), Jonathanem Reą, który debiutuje w tym roku z Yamahą, oraz jego kolegą z zespołu, mistrzem świata FIM Supersport 2020, Andreą Locatellim.

Team Yamaha wygrał Mistrzostwa Świata SBK w 2021 roku, zdobywając "Potrójną Koronę", czyli tytuły zawodników, producentów i zespołów, z Toprakiem Razgatlioglu i Andreą Locatellim. Podpisanie kontraktu z Reą, najbardziej utytułowanym zawodnikiem Mistrzostw Świata SBK w historii, który posiada również rekord 119 zwycięstw, odzwierciedla ambicję powrotu na szczyt serii.

Zaangażowanie Prometeon w zespół wzrosło od 2023 roku, w wyniku czego zmienił on w tym roku nazwę na Pata Prometeon Yamaha.

Fot. Prometeon

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony