
Koncern chemiczny i lider na globalnym rynku producentów kauczuku rozpoczyna kolejny etap rozwoju technologii biobutadienu w celu pozyskiwania kauczuku w sposób zrównoważony. Firma zapewnia w najnowszym komunikacie, że osiągnęła kolejny kamień milowy w rozwoju tej technologii.
Po pomyślnym zakończeniu studium wykonalności w 2021 r., firmy Synthos, Lummus Technology i Green Circle ogłosiły, że są gotowe do wdrożenia technologii produkcji biobutadienu i rozpoczęcia kolejnego etapu jakim jest projekt bazowy.
Biorąc pod uwagę zarówno zaufanie do nowej technologii jak i ogromne zapotrzebowanie na materiały odnawialne na rynku, firma Synthos zobowiązała się do budowy zakładu o zdolności produkcyjnej 40 000 ton metrycznych biobutadienu rocznie – czyli dwa razy tyle, ile początkowo planowano. Poza rozszerzeniem zdolności produkcyjnej zakładu, firma Synthos potwierdziła także, że pozyska od firmy Lummus licencję na technologię BASF do ekstrakcji butadienu i wykorzysta potencjał digitalowy Lummus dla zapewnienia wydajności i niezawodności operacyjnej projektowanej instalacji.
- Synthos czyni ogromne postępy w tworzeniu i oferowaniu szerokiego portfolio kauczuków syntetycznych ze znacznie ograniczonym śladem węglowym. Wejście w kolejną fazę współpracy z firmą Lummus to następny krok w realizacji naszego zobowiązania, którego celem jest wspieranie naszych klientów w osiąganiu coraz lepszych wyników oraz realizacji celów zrównoważonego rozwoju – mówi Matteo Marchisio, Dyrektor Jednostki Biznesowej Synthos Rubbers w firmie Synthos.
- Wierzymy, że pozyskanie kauczuku syntetycznego w sposób zrównoważony, z biobutadienu, odegra ważną rolę w zdolności przemysłu do sprostania potrzebom współczesnej mobilności. Jesteśmy dumni z faktu, że wspólnie z Lummus Technology możemy przecierać nowe szlaki.
Odkąd firma Lummus nawiązała współpracę z Synthos w ubiegłym roku stało się jasne, że technologia ta ma szansę stać się nowym standardem w naszym sektorze ze względu na odnawialne źródła, wydajność produkcji i niski ślad węglowy – mówi Leon de Bruyn, Prezes i Dyrektor Generalny Lummus Technology. Przemysł petrochemiczny szybko dostosowuje się do ambitnych wymogów celów zrównoważonego rozwoju, a firma Lummus stoi na czele tej transformacji na wielu frontach. Współpraca z Synthos w zakresie komercjalizacji technologii biobutadienu, w celu stworzenia bardziej zrównoważonych produktów z kauczuku, to jedno z kilku rozwiązań w zakresie zrównoważonego procesu, które niosą ze sobą wiele korzyści.
Fot. Synthos S.A.
Komentarze (0)