Warto wiedzieć

Wydarzenia

5 miesięcy temu  23.01.2020, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

250 milionów samochodów w prywatnym posiadaniu mieszkańców Chin - to pokazuje nie tylko ogrom Państwa Środka, ale może też dawać wyobrażenie o skali tamtejszego rynku serwisu i napraw pojazdów. Rynku bardzo chłonnego - przekonują organizatorzy targów Auto Maintenance & Repair Expo (AMR), które w marcu 2020 roku po raz kolejny odbędą się w Pekinie. Producenci części i wyposażenia serwisów mogą tam nawiązać cenne kontakty biznesowe.

Targi nie są małe, choć nie jest to też skala Automechaniki Shanghai. W Międzynarodowym Centrum Wystawienniczym w Pekinie na 120 000 metrów kwadratowych w ośmiu halach wystawienniczych zaprezentuje się ponad 1300 wystawców z kraju i zza granicy.

Aftermarket źródłem zysku

W ostatnich latach motoryzacyjny rynek wtórny stał się jednym z głównych źródeł zysku w łańcuchu dostaw branży motoryzacyjnej. W następnej dekadzie spodziewana jest w tym sektorze roczna stopa wzrostu na poziomie 3 procent, rosnąca z obecnych 800 miliardów euro do 1 200 miliardów euro. Jeżeli spojrzymy tylko na Chiny, do 2025 roku wartość rynkowa motoryzacyjnego aftermarketu wzrośnie nawet o 55 %. To oznacza nieskończone niemal możliwości biznesowe.

W ciągu ostatnich 37 lat targi AMR towarzyszyły zmieniającej się nieustannie motoryzacji. Organizatorzy stawiając na pierwszym miejscu wyposażenie warsztatowe, narzędzia i materiały eksploatacyjne do napraw i konserwacji oraz pielęgnacji samochodów, konsekwentnie integrowali najnowsze trendy w branży. Stąd dzisiejsza duża renoma targów, które obecnie przez wielu uznawane są za najlepszą platformę handlową ułatwiającą pozyskiwanie surowców i pomagającą przedsiębiorstwom zagranicznym w ekspansji na rynek chiński i azjatycki.

Zbliżająca się edycja 2020 (15-18 marca, Pekin) organizowana będzie według nowe planu rozmieszczania wystawców w halach, aby odpowiednio wyeksponować najnowsze produkty i dedykowane usługi w każdym z sektorów. Na przykład w sektorze napraw i konserwacji będą specjalne strefy, takie jak mechaniczna, napraw powypadkowych, serwisu ogumienia, pielęgnacji samochodów czy diagnostyki. Będą działy poświęcone częściom zamiennym czy elektronice samochodowej. Bardzo rozbudowana i posegregowana według powyższego klucza będzie też strefa środków smarnych, gdzie zaprezentują się dostawcy olejów silników, przekładniowych, ale też paliw czy baz olejowych. Liczne pokazy na żywo będą na pewno przyciągać wielu gości na strefie pielęgnacji pojazdów.

Tagi: AMR,

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony