Wydarzenia

ponad rok temu  09.04.2018, ~ Administrator   Czas czytania 4 minuty

Strona 1 z 2

Blisko 300 wystawców zaprezentowało najnowszy dorobek technologiczny, który jest wynikiem zmieniającego się rynku. Na stoiskach wybrzmiewały tematy związane ze zmianami w zakresie elektroniki pojazdów, źródła ich napędu, a także rozmowy o wzroście wymagań klientów co do jakości usług i części.

Targi Techniki Motoryzacyjnej 2018 – rewolucja w myśleniu, działaniu i produkcji

Profesjonaliści młodej generacji

Targi TTM to kolebka młodych talentów. Dla szkół o profilu samochodowym odbył się organizowany przy współpracy ze Stowarzyszeniem Techniki Motoryzacyjnej 24 Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej oceniający wiedzę uczestników zarówno w pisemnym teście, jak i w praktyce. Swój finał miały VII Ogólnopolskie Mistrzostwa Mechaników Samochodowych, organizowane przez V8 TEAM, Fundację Cooperatio oraz MTP, a także IV Ogólnopolski Turniej Młodych Lakierników Akademii NOVOL. Swoje podwoje otworzył również „Żywy Warsztat” – eksperci, serwisanci, nowoczesne urządzenia – zwiedzający targi mieli kolejna szansę na zasięgnięcie opinii oraz wypróbowanie na żywo poszczególnych składowych nowoczesnego warsztatu.

Manager w kombinezonie

Dzisiejsi zwiedzający targi to już nie tylko faceci w kombinezonach. To świadomi menagerowie, którzy poszukują zarówno korzystnej oferty, jak i chcą się szkolić, nawiązywać trwałe relacje, rozwijać sieć warsztatów lub myjni. To śledzący aktualne trendy aktywni uczestnicy rynku, na którym toczy się gra nie tylko o jednorazowe zlecenia, ale o lojalność i zaufane grono klientów. Świadomość szkoleń wzrasta, nowe technologie wymuszają zmiany, jesteśmy blisko naszych klientów – to tylko niektóre ze spostrzeżeń, jakimi podzielili się wystawcy i partnerzy Targów Techniki Motoryzacyjnej z organizatorami.

Większość warsztatów naprawczych z uwagi na dużą konkurencję dokłada wszelkich starań w zakresie jakości wykonywanych czynności, natomiast jeśli chodzi o stacje diagnostyczne – bardzo dużo pomogła zmiana w prawie, która uporządkowała pracę diagnosty – ocenia Leszek Turek, prezes Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów. - Jeśli chodzi o kwestie podnoszenia  kwalifikacji, my również, jako Izba, bardzo dużo wykonujemy na rzecz diagnostów. Robimy szkolenia, cykliczne spotkania, żeby ta świadomość cały czas rosła - dodaje.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony