ReklamaB1 ŚO The Tire 03.03-31.05 Mirek

Ogumienie

Wydarzenia

4 miesiące temu  17.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Continental przedstawia Agro ContiSealTM – nowy polimer, który uszczelnia przebicia, umożliwiając pojazdom dalszą jazdę. Deutsche Landwirtschafts-Gesellschaft (DLG) przyznało technologii srebrny medal prestiżowej nagrody Agritechnica za innowacje 2022.

Dzięki nowej technologii Agro ContiSealTM możemy zapobiec przebiciom opon rolniczych, które mogą przyczynić się do przestojów w pracy. Opatentowany polimer nanoszony na wewnętrzną stronę opony, uszczelnia każde przebicie spowodowane przez ciała obce. Technologia Agro ContiSealTM zdobyła prestiżową nagrodę Agritechnica za innowacyjność.

- Przebicie opony może być bardzo kosztowne, gdy już do niego dojdzie. Agro ContiSealTM umożliwia kontynuowanie pracy pojazdu nawet po przebiciu opony przez przedmiot o średnicy do 12 mm. Pozwoli to zaoszczędzić czas i pieniądze tym, którzy wybiorą opony Continental z ContiSealTM, a jednocześnie zapewni spokój ducha przez cały rok. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że DLG nagrodziło naszą wyjątkową technologię – mówi Benjamin Hübner, Product Line Manager Agricultural Tires w Continental Commercial Specialty Tires.

Mając pojazd wyposażony w opony z technologią ContiSealTM, nie ma potrzeby, aby użytkownik przerywał pracę i natychmiast zmieniał oponę. Lepki polimer pokrywa przebicie i zapobiega utracie ciśnienia.

-Wydaje się, że to proste rozwiązanie powszechnego problemu, a Agro ContiSealTM pomoże wielu rolnikom kontynuować prace, aż będą mieli czas na zmianę opony – dodaje Benjamin Hübner.

Technologia ta jest wciąż w fazie rozwoju i nie jest jeszcze dostępna na rynku opon rolniczych.

Opony nie do zatrzymania

Uprawa zerowa lub minimalna zyskuje na popularności, ponieważ rolnicy dążą do zmniejszenia wpływu ciężkich maszyn na ziemię. Jednak ściernisko, które może pozostać przez ponad rok, twardnieje i stanowi znacznie większe zagrożenie dla opon.

- Agro ContiSealTM oferuje możliwość niezawodnej pracy na ścierniskach i daje pewność tym, którzy chcą poprawić stan gleby poprzez minimalną uprawę – podsumowuje Hübner.

Wprowadzając ContiSealTM dla opon rolniczych, Continental przenosi do segmentu rolniczego swoją wiedzę z przemysłu motoryzacyjnego, gdzie podobna technologia jest już z powodzeniem stosowana. W ramach programu strategicznego „Wizja 2030” Continental dąży do rozwoju w segmencie opon rolniczych oraz do rozszerzenia swojej działalności w tym zakresie.

Fot. Continental

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony