ReklamaB1 ŚO - automechanika dubai 26.10-16.12 Mirek

nie przegap

Najważniejsze wiadomości

Ogumienie

Opony

Warto wiedzieć

miesiąc temu  17.09.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 2

Opony do samochodów elektrycznych stanowią obecnie 11% całej oferty Bridgestone EMIA (Bridgestone) trafiającej na pierwszy montaż do fabryk aut osobowych - prawie trzykrotnie więcej niż w 2019 r. Oczekuje się, że udział opon do elektryków osiągnie ponad 20% w 2024 r.

Bridgestone EMIA jest kluczowym partnerem zarówno dla innowacyjnych debiutantów w dziedzinie elektromobilności, jak i dla wiodących producentów pojazdów elektrycznych. Najnowsze pojazdy elektryczne, dla których Bridgestone zaprojektował opony to: LightYear One, Fisker Ocean, Audi Q4 e-tron i Seat Cupra Born.

Już w 2021r. 50% z 10 największych producentów pojazdów elektrycznych na świecie wybrało opony Bridgestone do swoich pojazdów. Ponadto 50% z 10 najlepiej sprzedających się pojazdów elektrycznych (EV) w Europie jest wyposażonych w wyprodukowane na zamówienie opony Bridgestone. Obecnie Bridgestone EMIA przeznacza ponad 30% swojego potencjału badawczo – rozwojowego na opracowywanie opon na pierwszy montaż dla pojazdów elektrycznych.

W ramach swojego zaangażowania w kształtowanie zrównoważonej przyszłości mobilności Bridgestone postrzega napęd elektryczny jako ogromną szansę na zmniejszenie emisji CO2 i uczynienie transportu bardziej przyjaznym dla środowiska. Szczególnie, że według prognoz w 2025 r. 20% sprzedaży nowych samochodów w Europie będą stanowić pojazdy elektryczne.

Pionierskie opony premium

W obliczu szybkiej transformacji w kierunku większego udziału pojazdów elektrycznych i mniejszej emisji dwutlenku węgla, Bridgestone inwestuje, aby uczynić mobilność elektryczną bardziej dostępną i wydajną dla producentów OE, kierowców i flot, wprowadzając pionierskie opony premium i technologie oponiarskie we współpracy z wiodącymi producentami pojazdów elektrycznych i innowacyjnymi debiutantami na rynku EV.

We współpracy z producentami samochodów, Bridgestone opracowuje opony klasy premium, które są specjalnie zaprojektowane do pojazdów elektrycznych i dostosowane do ich specyficznych potrzeb, np. zapewniają niski opór toczenia w celu oszczędzania baterii i rozwiązywania potencjalnych problemów związanych z zasięgiem.

Wyposażenie do pojazdów elektrycznych Bridgestone obejmuje wiodące w branży, zrównoważone technologie, które spełniają specyficzne wymagania dotyczące EV, takie jak: technologia ologic zwiększająca zasięg akumulatora, technologia TECHSYN zapewniająca dłuższe przebiegi i mniejsze opory toczenia przy jednoczesnym ograniczeniu zużycia surowców w perspektywie długoterminowej, B-Silent w celu zminimalizowania hałasu opon dla komfortu kierowcy oraz zrównoważona i lekka technologia ENLITEN, która zmniejsza opory toczenia opon nawet o 30%, a masę nawet o 20%, aby wydłużyć zasięg pojazdu elektrycznego i zmniejszyć wpływ na środowisko.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony