Ogumienie

Felgi

Warto wiedzieć

miesiąc temu  24.07.2021, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 1

Producent kół tarczowych stosowanych m.in. w maszynach rolniczych na terenie swej fabryki uruchomił system wysokowydajnego spawania dwudrutowego metodami MIG i MAG.

Pronar Wheels od ponad 20 lat zajmuje się projektowaniem i produkcją kół tarczowych. Teraz firma chwali się zaawansowanym technologicznie systemem spawalniczym. Koncepcja TPSi TWIN Push powstała w Biurze Rozwoju Pronar Wheels. Jak zapewniają inżynierowie, to pierwszy w Polsce i jeden z nielicznych na świecie tak zaawansowany technologicznie system spawalniczy. System zaprojektowano w taki sposób, żeby zestawianie przed spawaniem niezwykle ciężkich detali, jak i samo spawanie wraz z operacjami pomocniczymi, było realizowane przez zespół automatycznych manipulatorów, a praca człowieka ograniczała się jedynie do nadzorowania prawidłowego działania stanowiska.

Dzięki zainstalowanym kamerom, operator może obserwować proces spawania na monitorze. Spawanie jest prowadzone przy jednoczesnym użyciu czterech palników nadzorowanych przez cztery oddzielne systemy. W jednym czasie odbywa się spawanie doczołowe oraz pachwinowe w pozycji nabocznej lub podolnej. W skład każdego z czterech systemów wchodzą dwa źródła spawalnicze o całkowitym natężeniu prądu spawania 1000 A. Są one sprzężone nadrzędnym modułem sterującym i synchronizującym oba źródła, podajniki drutu oraz dwudrutowe palniki spawalnicze.

W systemach TPSi TWIN Push zainstalowano zaawansowane oprogramowanie sterujące (osobno na każdej elektrodzie) przebiegiem parametrów prądowo-napięciowych. Firma podkreśla, że tak zaawansowane sterowanie procesem oraz pełna automatyzacja spawania otwierają nowe możliwości nieosiągalne przy użyciu metod konwencjonalnych. Przykładowo, dzięki zainstalowanemu systemowi doczołowe łączenie krawędzi felg o grubości do 15 mm jest teraz osiągalne podczas jednego przejścia palnika, co przy stosowaniu standardowych metod spawania MIG i MAG nie byłoby możliwe.

Fot. Pronar Wheels

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony