Ogumienie

Opony

Opony osobowe

11 miesięcy temu  12.08.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Opony wielosezonowe dobrze przyjęły się na polskim rynku, o czym świadczy utrzymujący się od kilku lat trend wzrostowy. Ich producenci prześcigają się w technologicznych rozwiązaniach, mających zagwarantować optymalny poziom bezpieczeństwa przy coraz lepszych osiągach. W każdym segmencie ogumienia znajdziemy warte uwagi modele.

Według danych Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego (PZPO) w 2018 roku utrzymał się trend wzrostowy dla opon całorocznych, których dynamika sprzedaży wyniosła 49 proc.[1]. Na trend ten wpływają coraz lepsze osiągi opon wielosezonowych z homologacją zimową, gwarantujące bezpieczeństwo nawet na zaśnieżonej i oblodzonej nawierzchni, przy jednoczesnej wygodzie i oszczędności użytkowania ze względu na brak wymian i kosztów przechowywania. O popularności opon wielosezonowych świadczą też dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Opon i Gumy (ETRMA).

 – I kwartał 2019 roku potwierdza stabilność rynku oraz to, że ewoluuje on zgodnie z wcześniej obserwowanymi trendami. Odnotowujemy dalszy wzrost sprzedaży opon całorocznych z homologacją zimową, które zwiększają bezpieczeństwo na naszych drogach – powiedziała Fazilet Cinaralp, sekretarz generalna ETRMA[2].

Interesujące ogumienie całoroczne można znaleźć w każdym segmencie rynku - podaje Yokohama.

Ekonomia ze sportem

Propozycją z segmentu ekonomicznego jest Achilles Four Seasons, czyli opona całoroczna ze sportowym zacięciem, charakteryzująca się przyczepnością w każdych warunkach pogodowych. Śnieg i woda nie mają żadnych szans w starciu z jej nowym, wyjątkowym bieżnikiem. Zespół R&D Achillesa opracował nowy wzór bieżnika, z licznymi rowkami odpowiadającymi za przyczepność na mokrej nawierzchni, oraz dodatkowymi nacięciami dzielącymi klocki bieżnika, gwarantującymi przyczepność na śniegu. Kierunkowy bieżnik skutecznie odprowadza wodę i błoto, a wyjątkowo sztywne klocki środkowe gwarantują panowanie nad pojazdem w każdych warunkach. Zastosowana mieszanka gumy zapewnia równowagę między przyczepnością, ścieraniem i oporami toczenia. Opona Achilles Four Seasons może być użytkowana w warunkach zimowych – posiada oznaczenie 3PMSF.

Cisza i brak hałasu

Kierowców, którym zależy przede wszystkim na niskim poziomie hałasu, powinna zainteresować Presa PWA. To jedna z najnowszych i najbardziej innowacyjnych azjatyckich marek opon, produkowanych na Tajwanie i w Tajlandii. Marka nieustannie prowadzi badania nad obniżeniem hałasu generowanego przez opony i jest jednym z liderów w pracach nad rozwojem technologii TNR (Tyre Noise Reduction).

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

 • 1
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Sulv 1 9 miesięcy temu Wcale się nie dziwię temu trendowi. Zimy ostatnio coraz słabsze, śniegu jak na lekarstwo. Sam przekonałem się do opon całorocznych, ostatnio Geolandary G015 i nie zanosi się żebym wrócił do starego podziału.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony