
Targi Techniki Motoryzacyjnej (5-8 kwietnia, Poznań) oprócz szerokiej ekspozycji produktów to również ogromna dawka wiedzy. Organizatorzy poszczególnych wydarzeń prześcigają się w działaniach, by stworzyć jak najlepsze warunki dla podnoszenia umiejętności i szerzenia wiedzy dla fachowców.
Już po raz 24 odbędzie się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Samochodowej. Początki turnieju sięgają lat dziewięćdziesiątych. Po latach zaproszono do udziału uczniów z innych szkół, a od roku szkolnego 2011/2012 turniej zyskał rangę konkursu ogólnopolskiego i zupełnie nowy wymiar. Dlaczego warto wziąć udział w turnieju? OTWS ma szereg atutów. Możliwość porównania własnej wiedzy teoretycznej i praktycznej z kolegami z całej Polski, aktualizacji tej wiedzy, integracja z przedstawicielami branży, spotkanie z producentami części samochodowych i sprzętu do wyposażenia warsztatowego. I wreszcie – bardzo cenne nagrody. W ostatnich latach pula nagród w konkursie osiąga około dwustu tysięcy złotych w każdej edycji. Do najlepszych szkół i uczniów trafiają tak wartościowe trofea, jak montażownice, wyważarki, prostowarki do felg, telewizor oraz wyposażenie szkoleniowe i wiele więcej.
Jedną z nieodłącznych atrakcji Targów Techniki Motoryzacyjnej jest „Żywy Warsztat” – organizowana przez magazyn „Nowoczesny Warsztat”, Stowarzyszenie Techniki Motoryzacyjnej i TTM interaktywna ekspozycja, do prezentacji, w której redakcja miesięcznika zaprasza ekspertów branży warsztatowej i przedstawicieli firm zrzeszonych w STM.
Gośćmi „Żywego Warsztatu” są osoby, które znają się na rzeczy – praktycy, których pokazy najnowszych narzędzi i urządzeń przyciągają tłumy. Zwiedzający mogą z bliska przyjrzeć się pracy serwisantów, a także na moment ich zastąpić. Taka jest też idea „Żywego Warsztatu” – przekonać do najnowszych rozwiązań poprzez umożliwienie samodzielnego ich przetestowania.
– „Żywy Warsztat” to spotkanie ekspertów, ale też sposób na pokazanie gościom targów, jak łatwa, szybka, wygodna i bezpieczna może być praca w warsztacie, gdy korzysta się z zaawansowanych technologicznie urządzeń. Można to zobaczyć w praktyce, spróbować, dopytać o konkrety ekspertów firmy” – mówi Sebastian Klauz, dyrektor wydawnictwa Goldman, wydawcy magazynu „Nowoczesny Warsztat”.
Komentarze (0)