ReklamaB1 ŚO The Tire 03.03-31.05 Mirek

Części i regeneracja

4 miesiące temu  20.01.2022, ~ Rafał Dobrowolski   

Strona 1 z 3

Wiele nowych produktów wprowadzonych na rynek, dziesiątki szkoleń stacjonarnych, popularny cykl webinarów technicznych, atrakcyjne promocje dla związanych z marką warsztatów, a do tego fantastyczny event szkoleniowy Brake Clinic. Tak w skrócie można podsumować rok 2021 jeśli chodzi o należącą do TMD Friction markę Textar.

Podobnie jak dla wielu innych firm, nie tylko z branży motoryzacyjnej, jednym z największych wyzwań dla TMD Friction było zapewnienie ciągłości dostaw i dostępności produktów na poziomie, do jakiego są przyzwyczajeni dystrybutorzy oraz właściciele warsztatów samochodowych. Mimo niesprzyjających okoliczności, miniony rok był pod tym względem dla marki Textar udany.

- Wymagało to od nas bardzo intensywnej pracy nad zarządzeniem łańcuchami dostaw, ale zrealizowaliśmy to priorytetowe zadanie w postaci zachowania ciągłości obsługi naszych partnerów handlowych. Wiemy, że w obecnej sytuacji niezbędne jest podejmowanie szybkich decyzji biznesowych i elastyczne reagowanie na zmieniające się koszty, ograniczenia w dostępności materiałów i usług, czy rosnące zapotrzebowanie na produkty. Właśnie w takim stylu działamy - komentuje Joanna Krężelok, Dyrektor oddziału TMD Friction Services w Polsce.

Nowe klocki i tarcze hamulcowe w ofercie Textar

Pomimo nieprzewidywalnej sytuacji na wielu rynkach, marce Textar nie tylko udało się utrzymać dostępność produktów, ale także rozszerzyć asortyment. W 2021 roku oferta marki powiększała się o systematycznie o nowe referencje klocków i tarcz hamulcowych. Część z nich została wprowadzona do oferty jako F1rst to market. Oznacza to, że Textar jako pierwszy udostępnił te produkty do sprzedaży na niezależnym rynku samochodowych części zamiennych. Nowe klocki i tarcze przeznaczone są samochodów z różnych segmentów i roczników, również najnowszych modeli – najpopularniejszych na polskim rynku, jak Skoda Octavia, ale też terenowego Jeepa Wranglera, sportowej Cupry Formentor czy samochodów dostawczych Volkswagen Crafter i Man TGE.

Oprócz tego Textar wdrożył innowacje w postaci m.in. nowych etykiet na opakowaniach klocków hamulcowych dla pojazdów użytkowych oraz chroniącej przed podróbkami plomby zabezpieczającej PROriginal. Była ona znana już z części przeznaczonych dla samochodów osobowych, a w ubiegłym roku pojawiła się na opakowaniach produktów dla pojazdów dostawczych, ciężarowych oraz autobusów.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

 • 0
  ZADOWOLONY
 • 0
  ZASKOCZONY
 • 0
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony