ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

miesiąc temu  29.01.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Innowacje w konstrukcji i materiałach nowej opony Vredestein klasy Ultra Ultra High Performance (UUHP) mają zapewnić niezrównany komfort. Premiera jest planowana na późną wiosnę bieżącego roku. Oferta obejmuje opony odpowiednie do obręczy o rozmiarach od 18 do 24 cali.

Całkowicie nowa opona letnia Vredestein Ultrac Pro klasy Ultra Ultra High Performance (UUHP), która zostanie wprowadzona na rynek tej wiosny, będzie wyróżniać się wysoce innowacyjną konstrukcją oraz nową, zaawansowaną mieszanką bieżnika. Zmiany te zapewnią wyjątkowe połączenie doskonałych osiągów i najwyższego w tej klasie poziomu komfortu. Nową oponę zaprojektowano z myślą o szerokiej gamie pojazdów o wysokich osiągach i supersamochodach wyposażonych w obręcze o średnicy do 24 cali.

W porównaniu z poprzednimi oponami Vredestein klasy UUHP i uznanymi produktami w tej kategorii istnieją znaczące różnice w rozmieszczeniu materiałów w strukturze opony. Jest to szczególnie widoczne w obszarze stopki i dolnej części ściany bocznej w pobliżu obręczy, które opracowano zupełnie od nowa. Zaowocowało to konstrukcją, która sprawia, że opona pozostaje stabilna podczas jazdy z dużą prędkością i agresywnego pokonywania zakrętów, a jednocześnie zapewnia płynną jazdę po koleinach.

Ponadto bieżnik opony będzie zawierał całkowicie nową, wysoce zaawansowaną mieszankę nowej generacji. Wytwarza się ją w ramach inteligentnego procesu mieszania z wykorzystaniem najnowocześniejszych polimerów, wypełniaczy i żywic o wysokiej wydajności, aby zagwarantować przyczepność zarówno na mokrej, jak i suchej nawierzchni w szerokim zakresie temperatur.

Nowa konstrukcja opon o wysokich osiągach

- Model Ultrac Pro spełnia najbardziej rygorystyczne cele w zakresie osiągów i przyczepności, które zdefiniowaliśmy na etapie opracowywania produktu, a jednocześnie zapewnia płynną i wygodną jazdę - wyjaśnia Daniele Lorenzetti, dyrektor ds. technologii w Apollo Tyres.

- Opona ta wyznacza nowe standardy, ponieważ znacząco różni się od swoich wysoce wydajnych odpowiedników, w przypadku których wymaga się wyraźnego kompromisu: wydajność albo komfort.

Odporność stopki na odkształcenie zwiększono o 85% w wyniku przeprojektowania elementów w jej obszarze, co jest szczególnie istotne w przypadku opon o niskim profilu i wysokiej wydajności.

- Zwiększona stabilność zapewnia poprawę sztywności w dolnej części opony, znacznie ograniczając występowanie poprzecznych odkształceń podczas pokonywania ostrych zakrętów. Co najważniejsze, zmniejsza to również wymagania, jakie musi spełniać ściana boczna, by zapewnić oponie odpowiednią stabilność poprzeczną - dodaje Lorenzetti.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ Edi 1 24 dni temu Nie wiem, ale jakoś nie jestem szczególnie przekonany, czy to kolejny projekt, jaki rzeczywiście zrewolucjonizuje rynek. Cały czas o takich nowościach się mówi, a jak pokazuje życie, to wiele jest zwyczajnie przereklamowanych https://stiservice.pl/uslugi/w... Pozdrawiam
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony