ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony ciężarowe

Warto wiedzieć

ponad rok temu  05.11.2022, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Fyrqom AB to nowy startup utworzony przez Volvo Group, Qamcom Group i wynalazcę Romana Iustina, który zaproponował zautomatyzowanie systemu kalibracji monitorowania ciśnienia w oponach samochodów ciężarowych.

System monitorowania ciśnienia w oponach informuje kierowcę o utracie ciśnienia w jednej z opon. Jednak obecnie niewiele pojazdów ciężarowych jest wyposażony w taki system, więc kalibracja odbywa się ręcznie na etapie montażu lub podczas wymiany opon w warsztacie. Unia Europejska dla poprawy bezpieczeństwa na drogach, wydała zarządzenie, zgodnie z którym od 2024 roku wszystkie nowowyprodukowane ciężarówki i naczepy będą musiały posiadać czujniki temperatury i ciśnienia w oponach. I tu dochodzimy do spektakularnego pomysłu. Otóż inżynier grupy Volvo, Roman Iustin, wpadł na pomysł, jak wszystko usprawnić za pomocą zautomatyzowanego systemu kalibracji. Walidacja propozycji wykazała wysoką wartość dla klienta, a ponieważ nowatorskie rozwiązanie wykracza poza bieżącą działalność Grupy Volvo, zdecydowano się na utworzenie nowego przedsiębiorstwa.

Volvo informuje w komunikacie prasowym, że pomysł został zweryfikowany pod kątem funkcjonalności i potencjału biznesowego, startup grupy specjalizujący się w innowacjach, technologii i transformacji biznesowej. Odtąd na czele nowego podmiotu Volvo Group – Fyrqom AB, stanął dyrektor generalny, którym mianowano utalentowanego inżyniera-pomysłodawcę.

- Jestem wdzięczny za tę możliwość i nie mogę się doczekać wdrożenia zautomatyzowanego systemu kalibracji na szerszą skalę - mówi w komunikacie prasowym Roman Iustin.

- Widzę ogromny potencjał dla zastosowania nowej technologii w celu rozwiązania konkretnych problemów.

Fot. Grupa Volvo

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony