ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Ogumienie

Transport

Pojazdy użytkowe

ponad rok temu  17.01.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Każdego dnia na polskich drogach dochodzi do kilkudziesięciu wypadków. Z reguły pierwsi na miejscu zdarzenia są strażacy. To oni muszą wiedzieć, w którym miejscu przeciąć kabinę pojazdu ciężarowego, by wydostać z niej uwięzionego kierowcę oraz w jaki sposób postępować z pojazdami wyposażonymi w napęd elektryczny.

M.in. właśnie te zagadnienia były poruszane podczas szkolenia Volvo Trucks. W zeszłym tygodniu strażacy z Państwowej Straży Pożarnej uczestniczyli w szkoleniu w autoryzowanym serwisie w podwarszawskim Młochowie.

Tym razem szkolenie było związane z rozwojem elektromobilności. Podczas zajęć uczestnicy mogli przyjrzeć się z bliska pojazdowi Volvo FL Electric oraz poznać jego budowę. Wśród podejmowanych tematów na części teoretycznej znalazły się m.in.: budowa elektrycznych pojazdów ciężarowych, szczegółowe informacje na temat instalacji elektrycznej w elektrycznym pojeździe ciężarowym, procedury bezpieczeństwa przy obsłudze i w razie awarii pojazdu elektrycznego, bezpieczne przechowywanie akumulatorów trakcyjnych.

Sporo miejsca poświęcono instrukcji postępowania z elektrycznymi pojazdami ciężarowymi dla służb bezpieczeństwa. Spotkanie było okazją wymiany doświadczeń pomiędzy uczestnikami szkolenia oraz prowadzącym szkolenie. Po szkoleniu uczestnicy przekażą wiedzę swoim kolegom, zarówno z jednostek PSP, jak i z jednostek OSP.

Szkolenie dla strażaków wpisuje się w program Volvo Trucks 4Poland – Wspieramy Polski Transport. Jego celem jest odnowienie i unowocześnienie krajowego taboru drogowego. Volvo Trucks chce, by transport lokalny był jeszcze bardziej efektywny i rentowny.

Przypomnijmy, program 4Poland, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na czterech głównych filarach: gotowe rozwiązania transportowe – specyfikacje pojazdów dostosowane do lokalnych potrzeb transportowych, dedykowane usługi serwisowe, elastyczne finansowanie oraz ubezpieczenie, działania na rzecz lokalnych społeczności, organizacji i stowarzyszeń branżowych.

Fot. Volvo Trucks

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony