ReklamaB1 ŚO - automechanika 2024 Mirek

Wydarzenia

ponad rok temu  25.05.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Mając na celu zwiększenie bezpieczeństwa rowerzystów i pieszych, a także ułatwienie pracy kierowcom, Volvo Trucks wprowadza do swoich pojazdów szereg nowych systemów bezpieczeństwa. Wśród funkcji, które zostały opracowane w celu zwiększenia bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, a jednocześnie ułatwienia pracy kierowcy, znalazł się nowy Front Short Range Assist.

System ten ma na celu wykrywanie, czy rowerzysta lub pieszy znajduje się w obszarze ryzyka przed ciężarówką, za pomocą przedniego radaru i kamery, i ostrzega kierowcę, jeśli istnieje bezpośrednie ryzyko kolizji. Kolejną cechą jest nowy system ostrzegania o otwarciu drzwi. System ten ma na celu ostrzeganie, jeśli pieszy, rowerzysta lub samochód zbliża się do ciężarówki od tyłu, po tej samej stronie ciężarówki, po której otwierane są drzwi.

- Nieustannie opracowujemy i wprowadzamy dodatkowe systemy bezpieczeństwa, które mogą zwiększyć możliwości kierowcy, pomagając chronić zarówno jego, jak i osoby, z którymi dzieli drogę. W Volvo Trucks naszą długoterminową wizją jest zero wypadków, a bezpieczeństwo leży u podstaw wszystkiego, co robimy. Dzięki tym nowym systemom podejmujemy ważne kroki, aby osiągnąć te cele - mówi Anna Wrige Berling, Dyrektor ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Produktów w Volvo Trucks.

Zaktualizowane unijne przepisy dotyczące bezpieczeństwa, Rozporządzenie w sprawie bezpieczeństwa ogólnego (GSR), które wejdzie w życie w lipcu 2024 r. GSR, sprawiają, że niektóre systemy wspomagające kierowcę stają się obowiązkowe. Niektóre z nowych funkcji zostały opracowane, aby – już teraz spełniać, a nawet przewyższać. Wprowadzenie nowych regulacji ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa na drogach oraz poprawę ochrony kierowców, pieszych i rowerzystów. UE szacuje, że przestrzeganie nowych zasad może uratować ponad 25 000 istnień ludzkich i uniknąć 140 000 obrażeń do 2038 r. Niektóre z nowych funkcji samochodó ciężarowych Volvo zostały opracowane, aby – już teraz spełniać, a nawet przewyższać – zaktualizowane unijne przepisy.

- Jesteśmy pozytywnie nastawieni do zaostrzenia przepisów dotyczących bezpieczeństwa, a Volvo Trucks oferuje już inne systemy, które staną się obowiązkowe w 2024 r. wraz z GSR - mówi Anna Wrige Berling.

Nowe funkcje bezpieczeństwa oferowane przez Volvo

Front Short Range Assist (zawarty w GSR) to przedni radar i kamera, które służą do wykrywania, czy ktoś znajduje się przed ciężarówką. Za pomocą sygnału wizualnego i dźwiękowego system ostrzega kierowcę o zbliżającym się ryzyku kolizji. Z kolei inteligentny asystent prędkości (zawarty w GSR) informuje kierowcę o ograniczeniach prędkości, wykrywając znaki drogowe i wyświetlając ograniczenie na tablicy rozdzielczej. System wyświetla ograniczenie prędkości dla rzeczywistego zestawu pojazdów, a także ostrzega za pomocą alertów wizualnych i dźwiękowych w przypadku przekroczenia ograniczenia prędkości.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
do góry strony