Ogumienie

Opony

Opony osobowe

10 miesięcy temu  14.10.2019, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Nowa opona Vredestein Quatrac Pro, czyli pierwsza na rynku opona całoroczna zaprojektowana z myślą o segmencie ultrawysokich osiągów (UHP), uzyskała bardzo dobre wyniki w teście opon całorocznych przeprowadzonym przez renomowany niemiecki magazyn Auto Bild w październikowym numerze. Opony Quatrac Pro zajęły drugie miejsce spośród 31 modeli w teście opon w rozmiarze 225/45 R17. Oprócz tego doskonałego wyniku opona Quatrac Pro zajęła najwyższą pozycję w niezależnym teście przeprowadzonym przez magazyn Tire Rack w USA. Magazyn Tire Rack opisuje nową oponę jako „przepis na zmianę paradygmatu w kategorii”.

Magazyn Auto Bild zaczął test od pomiaru drogi hamowania 31 modeli opon całorocznych. Następnie dziesięć najlepszych modeli zostało poddanych szczegółowej kontroli składającej się z 16 prób w kategoriach: „sucha nawierzchnia”, „mokra nawierzchnia”, „śnieg” i „cena”. Opony Vredestein Quatrac Pro zajęły drugie miejsce i były jedynym modelem, który konsekwentnie plasował się wysoko, uzyskując pierwsze lub drugie miejsce w każdej przeprowadzonej próbie.

Eksperci z magazynu Auto Bild przyznali oponie Quatrac Pro prestiżowe oznaczenie vorbildlich („wzorowe”). Szczególne wrażenie wywarła na nich przyczepność opony na suchej nawierzchni, na śniegu (odkryto, że opona radzi sobie lepiej niż specjalistyczna opona zimowa użyta podczas testu w celach porównawczych) oraz jazda po okręgu i przyczepność na mokrej nawierzchni. Ze względu na mocne solidne bloki na krawędziach oponę uznano za równie dobrą, jak opona letnia w teście.

Bardzo dobre wyniki opony Quatrac Pro w teście przeprowadzonym przez magazyn Tire Rack na mokrych i suchych nawierzchniach wskazują, że jest to doskonały wybór, nawet gdy zimowe warunki nie stanowią problemu. Model uplasował się na pierwszym miejscu w obiektywnych testach obejmujących slalom na suchej nawierzchni, slalom na mokrej nawierzchni, całkowity czas okrążenia na mokrej nawierzchni, przeciążenie poprzeczne na mokrej nawierzchni i hamowanie z użyciem ABS od 80 km/h do 0 km/h na mokrej nawierzchni oraz na drugim miejscu w testach całkowitego czasu okrążenia na suchej nawierzchni i hamowania z użyciem ABS od 80 km/h do 0 km/h na suchej nawierzchni.

- Nowa opona Vredestein Quatrac Pro wygląda na przełomowe rozwiązanie dzięki doskonałym wynikom uzyskanym w naszym teście podczas codziennej jazdy w ciepłych warunkach pogodowych - mówi Woody Rogers, specjalista ds. informacji o produktach magazynu Tire.

Poleć innym

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 10
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 2
  POINFORMOWANY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  SMUTNY
 • 0
  WKURZONY
 • 0
  BRAK SŁÓW

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ Grisza 1 7 miesięcy temu Przetestowana w warunkach zimowych z napędem quattro -sprawdza się bardzo dobrze.Szczerze polecam.
  oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony