ReklamaB1 ŚO - continental 27.05-27.06 Mirek

Warto wiedzieć

7 miesięcy temu  07.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 2 minuty

Strona 1 z 1

Niezależny test DLG potwierdził, że opony Vredestein VF Flotation Optimall wywierają o 25% mniejszy nacisk na glebę. W porównaniu z oponami VF klasy budżetowej osiągnęły przewagę w zakresie nacisku na glebę na poziomie co najmniej 50%.

Nowo opracowane opony Vredestein VF Flotation Optimall firmy Apollo Tyres uzyskały „wzorową” ocenę niezależnego niemieckiego instytutu testowego DLG, osiągając najmniejszy nacisk na glebę spośród wielu przetestowanych konkurencyjnych opon VF do naczep. Podczas testów terenowych system Vredestein VF Flotation Optimall osiągnął nacisk na podłoże o 25% niższy niż w przypadku innych konkurencyjnych opon VF klasy premium. Cechowała je również największa powierzchnia styku w swojej klasie. W porównaniu z oponami VF klasy budżetowej opony Vredestein osiągnęły w testach przewagę w zakresie nacisku na glebę na poziomie co najmniej 50%.

Na potrzeby testów instytut DLG zamontował kilka opon VF w popularnym rozmiarze VF 750/60 R 30.5 w 3-osiowej cysternie na gnojowicę KAWECO w Niemczech. W celu zapewnienia rzetelnego i sprawiedliwego badania każdej testowanej opony maszyny, obciążenie opon, prędkość i warunki terenowe pozostawały takie same.

Zdaniem DLG: „Nowa opona Vredestein Flotation Optimall VF 750/60R30.5 187 D charakteryzowała się naciskiem na powierzchnię styku poniżej jednego kg/cm² (0,92 kg/cm²) przy ciśnieniu powietrza 1 bar, dzięki czemu jest to jedyna opona o wartości poniżej 1 kg/cm² spośród 5 różnych testowanych opon. Wyznacza to nowe standardy w segmencie opon do przyczep/naczep, które muszą sprostać wysokim i zmieniającym się obciążeniom kół”.

Głębokość śladu opon Vredestein VF Flotation Optimall była o 24% mniejsza w porównaniu z kolejnymi oponami VF w teście. Dzięki temu w trakcie testów terenowych uzyskano znaczne oszczędności w zużyciu paliwa podczas ciągnięcia 40-tonowej cysterny na gnojowicę. Test wykazał, że opona Vredestein VF może zapewnić oszczędność paliwa na poziomie do 3 l/godz., co odpowiada możliwościom zaoszczędzenia do 4 EUR na godzinę pracy w polu.

- Najnowsze wyniki testów instytutu DLG pokazały, że korzystając z opon Vredestein Flotation Optimall, rolnicy mogą z łatwością zaoszczędzić tysiące euro na maszynę rocznie. Co więcej, rolnicy będą osiągać wyższe plony rok po roku, dbając o swoją cenną glebę - mówi Guido Boerkamp, dyrektor Off-Highway Tyres Europe w Apollo Tyres.

Firma zaprezentuje opony Vredestein VF Flotation Optimall oraz raport DLG na nadchodzących targach Agritechnica, które odbędą się w dniach 12–18 listopada w Hanowerze. Firma ma swoje stanowisko w hali 20, na stoisku A13.

Fot. Apollo Tyres

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony