ReklamaB1 ŚO - nexentire 02.02-02.03 Piotr

Ogumienie

Opony

Opony osobowe

test

3 miesiące temu  30.11.2023, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

W kompleksowym teście opon całorocznych przeprowadzonym przez Auto Express, najlepiej sprzedający się magazyn motoryzacyjny w Wielkiej Brytanii, opona zyskała status najbardziej przystępnej cenowo na rynku propozycji klasy premium.

Redakcja Auto Express oceniła osiem różnych opon całorocznych wiodących europejskich producentów - wszystkie w popularnym rozmiarze 225/45 R17. Każda opona została zamontowana w Volkswagenie Golfie GTI, a następnie poddana serii wymagających testów dynamicznych na mokrej, suchej i zaśnieżonej nawierzchni.

Vredestein Quatrac, opona całoroczna klasy premium opracowana z myślą o samochodach rodzinnych średniej wielkości i SUV-ach, zajęła drugie miejsce w kompleksowym teście opon całorocznych przeprowadzonym przez magazyn branżowy Auto Express. W końcowych rankingach opona Quatrac straciła do zwycięzcy zaledwie 0,1%.

Opona zajęła pierwsze miejsce pod względem hamowania na mokrej nawierzchni i hamowania na śniegu oraz drugie miejsce pod względem prowadzenia na suchej nawierzchni, przewyższając kilka droższych produktów innych wiodących marek opon. Test potwierdził status opony Quatrac jako najbardziej przystępnej cenowo opony całorocznej klasy premium na rynku, zapewniającej wysokie osiągi, trwałość i komfort w przystępnej cenie.

Oprócz zwycięzcy, opona Vredestein była jedyną oponą „rekomendowaną” przez niezależny zespół Auto Express, który chwalił jej całoroczną wszechstronność i to, że jest „jedną z najlepszych wszędzie”. W testach przeprowadzonych w zakładzie TRIWO w Pferdsfeld w Niemczech, opona uzyskała podobne wyniki do zwycięzcy testu ogólnego w kategoriach prowadzenia, koła na mokrej nawierzchni i aquaplaningu. Na suchej nawierzchni Quatrac zapewniał dobrą przyczepność i równowagę, zwłaszcza na dłuższych zakrętach. Dobrze wypadł również pod kątem komfortu, zajmując trzecie miejsce pod względem hałasu w kabinie.

Kolejnym sukcesem opony Vredestein były testy na śniegu Auto Express w Szwecji, gdzie Quatrac zajął pierwsze miejsce pod względem hamowania i zdobył uznanie za swoje osiągi na wymagającym torze.

- Marka Vredestein odegrała kluczową rolę we wprowadzeniu na rynek pierwszych opon całorocznych trzy dekady temu i od tego czasu dużo inwestujemy, aby utrzymać naszą reputację wiodącej w swojej klasie wydajności i przystępności cenowej w tej kategorii- komentuje Yves Pouliquen, szef grupy ds. sprzedaży i marketingu w Apollo Tyres.

- Test Auto Express to kolejny imponujący wynik dla opon Quatrac, potwierdzający ciągłe zaangażowanie naszego europejskiego zespołu badawczo-rozwojowego.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony