ReklamaB1 ŚO - nexentire 05.04-31.12 Piotr

Warto wiedzieć

23 dni temu  26.03.2024, ~ Michał Żak   Czas czytania 3 minuty

Strona 1 z 2

Model Ultrac odniósł kolejny sukces w najnowszym teście opon letnich. Tym razem Magazyn Auto Motor und Sport poddał ocenie osiem produktów najpopularniejszych marek opon w Niemczech w rozmiarze 235/55 R18.

Model Vredestein Ultrac zajął miejsce na podium w najnowszym teście grupy opon przeprowadzonym przez wiodący niemiecki magazyn Auto Motor und Sport. W ramach testu skupiono się na oponach letnich, które idealnie nadają się do montażu w SUV-ach. Model Ultrac wyprzedził wiele głównych konkurencyjnych marek i został oceniony przez panel testerów jako „bardzo dobry”, imponując „łatwym sterowaniem” na mokrych nawierzchniach i „dobrymi właściwościami jezdnymi” na suchej nawierzchni. Opona dobrze wypadła w szeregu trudnych testów, dzięki czemu została sklasyfikowana jako „opona, na której można polegać”.

Magazyn Auto Motor und Sport poddał ocenie osiem produktów najpopularniejszych marek opon w Niemczech. Wszystkie opony w rozmiarze 235/55 R18 zostały zamontowane na aluminiowych obręczach w SUV-ie Seat Tarraco. Zdaniem testerów opony zachowują się podobnie, jeśli są zamontowane w niektórych z najpopularniejszych obecnie SUV-ów na rynku, w tym w modelach Audi, Land Rovera, Mercedesa, Toyoty i Volkswagena.

W sprawdzianie na mokrej nawierzchni opona Ultrac zajęła drugie miejsce pod względem skuteczności hamowania, zatrzymując się z prędkości 80 km/h po zaledwie 28,7 m. Zajęła też drugie miejsce w teście prowadzenia na mokrej nawierzchni i radzenia sobie z aquaplaningiem. Opona marki Vredestein poradziła sobie też na suchej nawierzchni, plasując się na drugim miejscu pod względem skuteczności hamowania. Nie miała sobie za to równych w przypadku hałasu toczenia, emitując podczas testu zaledwie 70,1 dB.

Na mokrej i suchej nawierzchni

Aby zapewnić wiarygodność wyników, wszystkie części testu przeprowadzono do 20 razy na tym samym odcinku toru, zarówno na suchej, jak i na mokrej nawierzchni.

- SUV-y sprzedają się w Europie lepiej niż wszystkie inne typy nadwozia, dlatego bardzo cieszymy się z tego, jak model Ultrac poradził sobie w najnowszym teście magazynu Auto Motor und Sport. Ponieważ pogoda w kolejnych porach roku staje się coraz bardziej nieprzewidywalna, ważne jest, aby oferować opony letnie, które poradzą sobie w coraz trudniejszych warunkach i zapewnią bezpieczną, wygodną i przyjemną jazdę. Model Ultrac czerpie korzyści z naszej wiodącej pozycji na rynku opon całorocznych, oferując technologię mieszanki bieżnika nowej generacji oraz konstrukcję bieżnika przystosowaną do każdych warunków pogodowych - skomentował wyniki testu Yves Pouliquen, dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w firmie Apollo Tyres.

Komentarze (1)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~ wpr 1 22 dni temu Firma o najkrótszej gwarancji 6-letniej na opony (poza chińskimi). Opony popękały na obwodzie wzdłuż barku. Prawdopodobnie nośność opony była mniejsza niż deklarowana przez producenta, pomimo że miałem opony wzmocnione Firma na złożona reklamację nawet się nie odezwała. Nie polecam tej marki
    oceń komentarz zgłoś do moderacji
do góry strony