ReklamaB1 ŚO automechanika dubai 21.09-22.11 Mirek

Ogumienie

ponad rok temu  21.07.2021, ~ Administrator   

Strona 1 z 2

Zakończyła się pierwsza tura akcji z mobilnym testerem zawieszenia BILSTEIN. Wyniki podobne są do tych z lat ubiegłych, ale organizatorzy zwracają uwagę na rosnącą liczbę aut z niewłaściwym ciśnieniem powietrza w oponach.

Co roku marka BILSTEIN udostępnia polskim kierowcom mobilny tester zawieszenia. Za jego pomocą w szybki i łatwy sposób można ocenić sprawność amortyzatorów. Na specjalnie skonstruowanej rampie badana jest oddzielnie przednia i tylna oś. Uzyskane wyniki były na co najmniej zadowalającym poziomie, ale…

„Pierwsza próba na testerze nie zawsze wypada dostatecznie. Analiza wyników pozwala jednak dostrzec przyczynę tego stanu rzeczy. To niewłaściwe ciśnienie powietrza w oponach, dlatego doposażyliśmy nasze stanowisko w kompresor. Postawioną diagnozę potwierdza ponowna próba, a kierowcy często są zaskoczeni, że różnica rzędu 0,2 czy 0,3 bara tak znacząco wpływa na jakość pracy amortyzatorów. A w praktyce także zachowanie auta podczas hamowania” - mówi Andrzej Wojciech Buczek, doradca techniczny w IHR Warszawa, oficjalnego dystrybutora marki BILSTEIN w Polsce.

O ile w latach poprzednich były to jednostkowe przypadki, to w ubiegłym roku odnotowano coraz więcej takich nieprawidłowości. Dlatego też uważniej przyglądano się nie tylko wynikom testu, ale także ciśnieniu powietrza w oponach. Jeżeli wzbudzało ono jakiekolwiek wątpliwości w ruch szedł ciśnieniomierz i kompresor w celu regulacji ciśnienia. Drugi pomiar najczęściej pokazywał, że problem niewłaściwej przyczepności kół nie leży po stronie amortyzatorów.

Za przyczyną tego może stać koronawirus. Konieczność zachowania dystansu społecznego zintensyfikowała korzystanie z własnych samochodów. W parze z tym powinna wzrosnąć częstotliwość kontroli ciśnienia powietrza w kołach. To pierwsze zalecenie dla kierowców od specjalistów marki BILSTEIN. Drugie związane jest z wakacyjnymi wyjazdami.

„Epidemia zmieniła też sposób podróży na urlop. Podstawowym środkiem komunikacji stał się własny samochód, dlatego chcemy przypomnieć, że przy planowaniu takiego wyjazdu należy pamiętać o kilku zmiennych. Przede wszystkim podróżujemy z większą liczbą pasażerów, a dodatkowym obciążeniem jest bagaż. Zarówno ten w kufrze, na dachu jak i w postaci holowanej przyczepki. Należy więc dopompować opony do odpowiednich wartości jakie - na tabliczce znamionowej - podaje producent auta” - dodaje Andrzej Wojciech Buczek z IHR Warszawa.

Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 14

 • 2
  ZADOWOLONY
 • 2
  ZASKOCZONY
 • 5
  POINFORMOWANY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 2
  SMUTNY
 • 1
  WKURZONY
 • 1
  BRAK SŁÓW

Komentarze (3)

dodaj komentarz
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~ donek 3 ponad rok temu Dobry artykuł. Pamiętam, że zawsze pilnowałem tego, jak miałem przygodę z maluchem. :D Tam było na tyle 2.7, a w Audi później miałem 2.2 bara. Teraz to już o tym nie myślę, mam auto na abonament z Master1.pl. Tam oponami zajmują się specjaliści, w ramach pakietu serwisowego, który mam wliczony w czynsz. Duży komfort. :)
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ klucze nasadowe 2 ponad rok temu ja co miesiac musze dobijać do koł powetrza, dramat krzywa felga czy cos
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
 • ~ gigaplayground.eu 1 ponad rok temu dzieki za art
  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony